Անկարայում հայկական գերեզմանոց է պղծվել. աճյունները դուրս են հանվել գերեզմաններից
Թուրքիայի մայրաքաղաք Անկարայի Սինջան շրջանում գտնվող հայկական Սուրբ Փրկիչ և Ս. Քառասուն մանուկ եկեղեցիներին պատկանող հայկական գերեզմանոցը ավերել են։ Այս մասին հայտնում է Ermenihaber-ը:
Նախկին փոխվարչապետ Ալի Բաբաջանի կողմից հիմնադրված «Ժողովրդավարություն և առաջընթաց» կուսակցություն (DEVA) փոխնախագահ Մուսթաֆա Յեներօղլուն այս հարցի առթիվ դիմել է Անկարայի քաղաքապետ Մանսուր Յավաշին։
Նա հայտնել է, որ գերեզմանոցում աճյունները դուրս են հանվել գերեզմաններից և ամենուր մարդկային ոսկորներ են ցրիվ տրված։
Յեներօղլուն շեշտել է, որ սա ամոթալի վիճակ է և պետք է անմիջապես աճյունները վերաթաղել և կարգի բերել գերեզմանոցը։

В турецкой столице осквернено армянское кладбище
В Анкаре осквернено армянское кладбище, прилегающее к армянской церкви Святого Спасителя и Святых Сорока младенцев в районе Синджан, сообщает armradio.am, ссылаясь на Эрмениабер .
В своём обращении к мэру Анкары Мансуру Явашу заместитель председателя возглавляемой экс-министром финансов Турции Али Бабаджаном Партии демократии и прогресса (DEVA) Мустафа Йенероглу сообщил, что останки умерших эксгумированы и повсюду разбросаны кости и черепа.
Назвав этот чудовищным вандализм позором, политик призвал градоначальника незамедлительно перезахоронить останки и благоустроить кладбище. Мэр в ответ заверил, что занимается этим вопросом.