Ադրբեջանի պաշտպանության նախարարության` դիվերսիայի մասին տարածած հաղորդագրությունը ապատեղեկատվություն է․ ՊՆ
Մոլորված հայ սպային Ադրբեջանը ներկայացնում է որպես դիվերսանտ: ՀՀ ՊՆ-ն հերքում է ադրբեջանական ապատեղեկատվությունը:
«Ս.թ. օգոստոսի 22-ին ժամը 19:30-ի սահմաններում մարտական հենակետը ստուգելու նպատակով սպա Գուրգեն Ալավերդյանը եղանակային խիստ անբարենպաստ պայմանների պատճառով շփոթվել և մոլորվել է: Իրականացվում են որոնողական աշխատանքներ:
Ադրբեջանի պաշտպանության նախարարության` դիվերսիայի մասին տարածած հաղորդագրությունը ապատեղեկատվություն է, որով մոլորվածը ներկայացվում է որպես դիվերասանտ»,- ֆեյբուքյան իր էջում գրել է ՀՀ ՊՆ մամուլի խոսնակ Շուշան Ստեփանյանը:

Минобороны РА: Офицер Гурген Алавердян заблудился из-за неблагоприятных погодных условий
Офицер Гурген Алавердян, отправившийся для проверки боевой позиции, заблудился из-за неблагоприятных погодных условий. Об этом на своей странице в Facebook написала пресс-секретарь минобороны Армении Шушан Степанян, передает NEWS.am.
"22 августа этого года, в районе 19:30, офицер Гурген Алавердян, отправившийся с целью проверки боевой позиции, заблудился из-за неблагоприятных погодных условий. Проводятся поисковые работы.
Сообщение министерства обороны Азербайджана о диверсии является дезинформацией, согласно которой заблудившийся представляется как диверсант", - написала пресс-секретарь.