Արցախում կորոնավիրուսով վարակվելու 2 նոր դեպք է գրանցվել
ԱՀ առողջապահության նախարարության տրամադրած տեղեկատվության համաձայն՝ Արցախում հաստատվել է կորոնավիրուսային վարակի (COVID-19) 2 նոր դեպք: Այս մասին հայտնում են Արցախի տեղեկատվական շտաբից:
Վարակակիրներից 1-ը` նոր օջախ է, Ասկերանի շրջանի Սառնաղբյուր գյուղից է: Վարակի օջախը հայտնաբերելու և հիվանդի շփման շրջանակը պարզելու ուղղությամբ կատարվում են համապատասխան աշխատանքներ, իսկ մյուսը` Ստեփանակերտ քաղաքից է ում մոտ վարակը հայտնաբերվել է սահմանային անցակետում իրականացված ՊՇՌ հետազոտության արդյունքում:
Առայսօր, նոր կորոնավիրուսային հիվանդությունը հաստատվել է 304 մարդու մոտ, որից 270-ը հաղթահարել է հիվանդությունը: Փաստացի բուժում է ստանում 32, ընդհանուր մեկուսացված է 55 քաղաքացի:
Բժիշկները 2 հիվանդի առողջական վիճակը գնահատում են ծանր, 6-ինը՝ միջին ծանրության:
Թեստավորումների նպատակով 222 նմուշառում է իրականացվել: Մինչ այսօր կատարվել է 11661 փորձանմուշի հետազոտություն:

В Арцахе зарегистрировано 2 новых случая заражения коронавирусной инфекцией
В Арцахе зарегистрировано 2 новых случая заражения  коронавирусной инфекцией. Об этом сообщает Информационный штаб Арцаха, ссылаясь на Министерство здравоохранения республики.
Один из зараженных – из нового очага, это село Сарнахпюр Аскеранского района. А второй зараженный – из города Степанакерт. Инфекция у него была выявлена в результате ПЦР-исследования на приграничном пропускном пункте.
По сей день новое коронавирусное заболевание подтвердилось у 304 человек, 270 из которых выздоровели. Фактически сейчас лечатся 32 человека, изолированы 55 граждан. Врачи оценивают состояние 2 пациентов как тяжелое, а 6 - как средней тяжести.перевод