Արցախում հաստատվել է COVID-19-ի 5 նոր դեպք
Արցախում հաստատվել է նոր կորոնավիրուսային վարակի (COVID-19) 5 նոր դեպք: Ինչպես տեղեկացնում է Արցախի առողջապահության նախարարությունը, վարակակիրներից 4-ը Ստեփանակերտ քաղաքից են, երեկ հաստատված դեպքի կոնտակտավոր և նախօրոք մեկուսացված էին, 1-ի մոտ էլ վարակը հայտնաբերվել է բուժհասատատություն դիմելիության ժամանակ իրականացված հետազոտության արդյունքում: Վարակի օջախը հայտնաբերելու և հիվանդների շփման շրջանակը պարզելու ուղղությամբ կատարվում են համապատասխան աշխատանքներ:
Առողջացել է 1 քաղաքացի:
Առայսօր, COVID-19-ը ախտորոշվել է 345 մարդու մոտ, որից 301-ը հաղթահարել է հիվանդությունը: Փաստացի բուժում է ստանում 42, ընդհանուր մեկուսացված է 78 քաղաքացի:

В Арцахе выявлено пять новых случаев заражения COVID-19
По информации Министерства здравоохранения Республики Арцаха, в республике выявлено пять новых случаев заражения COVID-19. Четверо 4 из Степанакерта, они контактировали с ранее выявленным пациентом и находились в изоляции. Еще у одного инфекция была обнаружена в медучреждении. Выздоровел один гражданин, передает NEWS.am.
До сих пор COVID-19 диагностировали у 345 человек, 301 из которых преодолели болезнь. Лечатся 42 гражданина, 78 граждан находятся в изоляции. Взято 106 образцов для тестирования. Всего проведено 13 145 тестов.