Արցախում հայտնաբերվել է կորոնավիրուսային վարակի 4 նոր դեպք
ԱՀ առողջապահության նախարարության փոխանցած տեղեկատվության համաձայն, hանրապետությունում հաստատվել է նոր կորոնավիրուսային վարակի (COVID-19) 4 նոր դեպք: Վարակակիրներից երկուսը Մարտունու շրջանի Սոս, մեկն էլ Մաճկալաշեն գյուղերից են, Մաճկալաշենում հաստատված օջախի շփման շրջանակից: Մեկ վարակակիր էլ Մարտունի քաղաքից է, նախկինում հաստատված օջախի կոնտակտավոր, ով նախօրոք մեկուսացված էր: Այս մասին տեղեկանում ենք Արցախի տեղեկատվական շտաբից:
Առողջացել է 10 քաղաքացի:
Առայսօր, COVID-19-ը ախտորոշվել է 349 մարդու մոտ, որից 311-ը հաղթահարել է հիվանդությունը: Փաստացի բուժում է ստանում 36, ընդհանուր մեկուսացված է 69 քաղաքացի:

Four New Cases Of COVID-19 Registered In Artsakh
The Ministry of Health of the Republic of Artsakh informed that four new cases of the coronavirus have been registered in Artsakh, but ten more persons have recovered, Information Headquarters reported Thursday morning.
COVID-19 has so far been confirmed in 349 people in Artsakh, but 311 of them have already recovered from this disease.
At present, 36 patients receive coronavirus treatment, and 69 people are in isolation. Doctors say three patients are in severe condition, whereas six others—in moderate condition.
Also, 127 more COVID-19 tests have been conducted in Artsakh, and a total of 13,272 tests have been performed to date.