Արցախում հայտնաբերվել է կորոնավիրուսային վարակի 4 նոր դեպք
ԱՀ առողջապահության նախարարության փոխանցած տեղեկատվության համաձայն, hանրապետությունում հաստատվել է նոր կորոնավիրուսային վարակի (COVID-19) 4 նոր դեպք: Վարակակիրներից երկուսը Մարտունու շրջանի Սոս, մեկն էլ Մաճկալաշեն գյուղերից են, Մաճկալաշենում հաստատված օջախի շփման շրջանակից: Մեկ վարակակիր էլ Մարտունի քաղաքից է, նախկինում հաստատված օջախի կոնտակտավոր, ով նախօրոք մեկուսացված էր: Այս մասին տեղեկանում ենք Արցախի տեղեկատվական շտաբից:
Առողջացել է 10 քաղաքացի:
Առայսօր, COVID-19-ը ախտորոշվել է 349 մարդու մոտ, որից 311-ը հաղթահարել է հիվանդությունը: Փաստացի բուժում է ստանում 36, ընդհանուր մեկուսացված է 69 քաղաքացի:

Выявлено четыре новых случая заражения COVID-19 в Арцахе
По информации Министерства здравоохранения Республики Арцах, выявлено четыре новых случая заражения COVID-19. Двое из села Сос Мартунинского района, один из села Мачкалашен, все контактировали с ранее выявленным пациентом. Один из города Мартуни, также контактировал с ранее выявленным очагом заражения, находился в изоляции.
Выздоровели десять граждан.До сих пор COVID-19 диагностировали у 349 человек, 311 из которых преодолели болезнь. Лечатся 36 гражданин, 69 граждан находятся в изоляции. Состояние троих оценивается как тяжелое, состояние 6 как средней тяжести.