Արցախի նախագահն ընդունել է Լիբանանի «Զարթոնք» օրաթերթի խմբագիր Սևակ Հակոբյանին
Արցախի Հանրապետության նախագահ Արայիկ Հարությունյանը սեպտեմբերի 17-ին ընդունել է Լիբանանի «Զարթոնք» օրաթերթի խմբագիր Սևակ Հակոբյանին:
Երկրի ղեկավարը հետաքրքրվել է Բեյրութում օգոստոսի 4-ին տեղի ունեցած ավերիչ պայթյունից հետո ստեղծված իրավիճակի հաղթահարման գործընթացով և այդ համատեքստում լիբանանահայերի վիճակով: Նախագահ Հարությունյանի խոսքով՝ Արցախում շարունակում են ուշադրությամբ հետևել Լիբանանում տեղի ունեցող զարգացումներին, քանի որ մտահոգված են տեղի հայության ճակատագրով:
Լիբանանի «Զարթոնք» օրաթերթի խմբագիր Սևակ Հակոբյանն իր խոսքում լիբանանահայության անունից երախտագիտություն է հայտնել նախագահին՝ տեղի ունեցած աղետին առաջիններից մեկը արձագանքելու համար և ընդգծել, որ  Արցախի աջակցությունը, բացի նյութական կողմից, բարոյական առումով մեծ ոգևորություն է առաջացրել:

Президент Арцаха принял редактора ливанской ежедневной газеты "Зартонк" Севака Акопяна
17 сентября президент Республики Арцах Араик Арутюнян принял редактора ливанской ежедневной газеты "Зартонк" Севака Акопяна.
Глава государства поинтересовался процессом преодоления ситуации, сложившейся после разрушительного взрыва в Бейруте 4 августа, и в этом контексте положением армян Ливана. По словам президента Арутюняна, в Арцахе продолжают внимательно следить за происходящим в Ливане, поскольку беспокоятся о судьбе местного армянства.
В своем слове редактор газеты "Зартонк" Севак Акопян выразил признательность президенту от имени армян Ливана за то, что он одним из первых отозвался на эту трагедию, и подчеркнул, что содействие Арцаха и в материальном, и в моральном плане вызвало большое воодушевление.