Արցախի նախագահն ընդունել է Լիբանանի «Զարթոնք» օրաթերթի խմբագիր Սևակ Հակոբյանին
Արցախի Հանրապետության նախագահ Արայիկ Հարությունյանը սեպտեմբերի 17-ին ընդունել է Լիբանանի «Զարթոնք» օրաթերթի խմբագիր Սևակ Հակոբյանին:
Երկրի ղեկավարը հետաքրքրվել է Բեյրութում օգոստոսի 4-ին տեղի ունեցած ավերիչ պայթյունից հետո ստեղծված իրավիճակի հաղթահարման գործընթացով և այդ համատեքստում լիբանանահայերի վիճակով: Նախագահ Հարությունյանի խոսքով՝ Արցախում շարունակում են ուշադրությամբ հետևել Լիբանանում տեղի ունեցող զարգացումներին, քանի որ մտահոգված են տեղի հայության ճակատագրով:
Լիբանանի «Զարթոնք» օրաթերթի խմբագիր Սևակ Հակոբյանն իր խոսքում լիբանանահայության անունից երախտագիտություն է հայտնել նախագահին՝ տեղի ունեցած աղետին առաջիններից մեկը արձագանքելու համար և ընդգծել, որ  Արցախի աջակցությունը, բացի նյութական կողմից, բարոյական առումով մեծ ոգևորություն է առաջացրել:

President of Artsakh Received Editor of the Lebanese “Zartonk” Daily Sevak Hakobyan
On 17 September Artsakh Republic President Arayik Harutyunyan received editor of the Lebanese "Zartonk" daily Sevak Hakobyan.
The Head of the State got interested in the process of overcoming the aftermath of the devastating explosion in Beirut and within this context the state of the Lebanese Armenians. According to President Harutyunyan, Artsakh continues to closely follow the developments in Lebanon, as they are concerned about the fate of the local Armenians.
In his speech editor of the Lebanese "Zartonk" daily Sevak Hakobyan expressed gratitude to the President on behalf of the Lebanese Armenians for being among the first to respond to the tragedy, underlining that the support of Artsakh, in addition to the material side, had caused great encouragement in moral terms.