Արցախի նախագահն ընդունել է ՀՀ արտաքին գործերի նախարարության պատվիրակությանը
Արցախի Հանրապետության նախագահ Արայիկ Հարությունյանը սեպտեմբերի 18-ին ընդունել է ՀՀ արտաքին գործերի նախարարության պատվիրակությանը՝ գլխավոր քարտուղար Վահագն Մելիքյանի գլխավորությամբ։
Հանդիպմանը, որին մասնակցում էր ԱՀ արտաքին գործերի նախարար Մասիս Մայիլյանը, քննարկվել է արտաքին քաղաքականությանը վերաբերող հարցերի լայն շրջանակ:
Նախագահ Հարությունյանը կարևորել է գործընկեր կառույցների սերտ և փոխհամակարգված աշխատանքը՝ ընդգծելով ընդհանուր մարտահրավերներին դիմակայելու գործում միասնական և ներդաշնակ արտաքին քաղաքականության իրականացման անհրաժեշտությունը։
Իր հերթին Վահագն Մելիքյանը շնորհակալություն է հայտնել նախագահին ջերմ ընդունելության համար՝ համոզմունք հայտնելով, որ Արցախի գործընկերների հետ գործող ձևաչափով կազմակերպվող հանդիպումներն ու քննարկումները կնպաստեն հայկական երկու հանրապետությունների արտաքին քաղաքական գերատեսչությունների միջև փորձի փոխանակմանը և համագործակցության ամրապնդմանը։

On 18 September Artsakh Republic President Arayik Harutyunyan received the delegation of the RA Ministry of Foreign Affairs at the head of Secretary General Vahagn Melikian.
A wide range of issues relating to the foreign policy were discussed during the meeting attended by Artsakh Republic Minister of Foreign Affairs Masis Mayilyan.
President Harutyunyan highlighted the close and coordinated work of the partner structures underscoring the need for conducting unified and coherent foreign policy towards resisting the common challenges.
In turn, Vahagn Melikian conveyed his gratitude to the President for the warm welcome expressing confidence that the meetings and discussions with the Artsakh colleagues in the current format will contribute to the exchange of experience and strengthening cooperation between the foreign policy structures of the two Armenian republics.