Վարչապետը շնորհավորական ուղերձ է հղել Չիլիի նախագահին
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Չիլիի Հանրապետության նախագահ Սեբաստիան Պինյերային՝ Անկախության օրվա առթիվ: Ուղերձում ասված է.
«Հայաստանի ժողովրդի և անձամբ իմ անունից ջերմորեն շնորհավորում եմ Ձեզ և Չիլիի բարեկամ ժողովրդին Անկախության օրվա առթիվ։ Մաղթում եմ Ձեզ նորանոր հաջողություններ ու նվաճումներ, իսկ Չիլիի ժողովրդին՝ բարօրություն, զարգացում ու խաղաղություն:
Վստահ եմ, որ համատեղ աշխատանքի շնորհիվ կհաջողվի առաջիկայում նոր մակարդակի բարձրացնել երկկողմ հարաբերությունները՝ ի շահ մեր երկրների և ժողովուրդների»:

Никол Пашинян направил поздравительное послание президенту Чили
Премьер-министр Никол Пашинян направил поздравительное послание президенту Республики Чили Себастьяну Пиньере по случаю Дня независимости. В послании говорится:
“От имени народа Республики Армения и от себя лично сердечно поздравляю Вас и дружественный народ Чили по случаю Дня независимости. Желаю Вам новых успехов и достижений, а дружественному народу Чили – развития, мира и процветания”.
Уверен, что в ближайшем будущем нам удастся совместными усилиями повысить армяно-чилийские отношения на новый уровень на благо наших стран и народов”.