«Մեր ժամանակի հերոսը» մրցանակաբաշխության շրջանակում հատուկ մրցանակ հանձվեց բուժաշխատողներին
Հայաստանի Հանրապետության 29-ամյակին նվիրված միջոցառումների շրջանակում Զվարթնոց տաճարում մեկնարկած «Մեր ժամանակի հերոսը» մրցանակաբաշխությանը հատուկ մրցանակ հանձվեց բոլոր 20 բժշկական հիմնարկների բուժաշխատողներին՝ համավարակի ընթացքում անձնվեր աշխատանքի համար։ «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ` մրցանակը հանձնեց կորոնավիրուսը հաղթահարած Պետրոս Պետրոսյանը՝ «Սուրբ Գրիգոր Լուսավորիչ» բժշկական կենտրոնի «COVID-19» կլինիկայի ղեկավար Սարգիս Ղազարյանին։
Սարգիս Ղազարյանը բոլոր բժիշկների անունից շնորհակալություն հայտնեց իրենց աշխատանքը բարձր գնահատելու, ինչպես նաև Կառավարությանը կորոնավիրուսի բարդ ժամանակահատվածում աջակցելու համար:

В рамках премии ''Герой нашего времени'' медработникам вручена специальная награда
В рамках премии ''Герой нашего времени'' была вручена специальная награда за самоотверженный труд во время эпидемии медработникам всех 20 медицинских учреждений, которые работали с пациентами с COVID-19. Как сообщает Арменпресс, победивший коронавирус Петрос Петросян вручил награду руководителю клиники ''COVID-19'' медицинского центра ''Святой Григорий Просветитель'' Саркису Казаряну.
От имени всех врачей Саркис Казарян поблагодарил за высокую оценку их работы, а также за поддержку правительства в тяжелый период коронавируса.