Արցախում հաստատվել է նոր կորոնավիրուսային վարակի 6 նոր դեպք
Արցախում հաստատվել է նոր կորոնավիրուսային վարակի (COVID-19) 6 նոր դեպք: Ինչպես տեղեկացնում է Արցախի առողջապահության նախարարությունը, վարակակիրներից 2-ը՝ Ստեփանակերտի, 2-ն էլ Շուշիի բնակիչներ են, նախկինում հաստատված օջախների կոնտակտավորներ, ովքեր նախօրոք մեկուսացված էին: Մյուս հիվանդների մոտ, ովքեր ևս Ստեփանակերտի բնակիչներ են, կորոնավիրուսը հաստատվել է բուժհաստատություն դիմելու ժամանակ իրականացված հետազոտության արդյունքում: Վարակի օջախները հայտնաբերելու և հիվանդների շփման շրջանակը պարզելու ուղղությամբ կատարվում են համապատասխան աշխատանքներ:
Առողջացել է 2 քաղաքացի
Առայսօր, COVID-19-ը ախտորոշվել է 385 մարդու մոտ, որից 327-ը հաղթահարել է հիվանդությունը: Փաստացի բուժում է ստանում 56, ընդհանուր մեկուսացված է 95 քաղաքացի:

В Арцахе выявлено 6 новых случаев заражения коронавирусом
Согласно данным министерства здравоохранения Республики Арцах, за минувшие сутки в республике выявлено 6 новых случаев заражения коронавирусом, передает aysor.am.
Двое зараженных COVID-19 – жители города Степанакерт, двое – из города Шуши, из круга контактировавших с ранее подтвержденным очагом, которые были изолированы.  У остальных зараженных, также жителей Степанакерта, вирус был подтвержден в результате обследования при обращении в медицинское учреждение.
Проводятся соответствующие работы для выяснения очага заражения и установления круга контактировавших лиц.
Выздоровели 2 пациента.
По сей день новая коронавирусная болезнь была подтверждена у 385  человек, 327 человек уже преодолели болезнь. Фактическое лечение получают 56 пациентов, изолированы 95 человек.