Վարչապետը կպարգևատրի 100-ից ավելի բուժաշխատողի, այդ թվում՝ «Նորք» ինֆեկցիոնի ներկայացուցիչների
Հարյուր և ավելի բուժաշխատողները մոտ օրերս կպարգևատրվեն վարչապետի հուշամեդալով և շնորհակալագրով, պարգևատրվող բուժաշխատողների թվում են նաև «Նորք» ինֆեկցիոն հիվանդանոցի ներկայացուցիչները:  «Արմենպրես»-ի հետ զրույցում այս մասին հայտնեց վարչապետի մամուլի խոսնակ Մանե Գևորգյանը՝ անդրադառնալով «Նորք» ինֆեկցիոն հիվանդանոցի անձնակազմի բաց նամակին՝ ուղղված վարչապետին և նախագահին:
Գևորգյանի խոսքով՝ Առողջապահության նախարարությունից վարչապետի աշխատակազմը ստացել է կորոնավիրուսի դեմ պայքարում ներդրած ջանքերի համար մի շարք բուժաշխատողների պարգևատրման առաջարկություն։
«12 բուժաշխատողներ ներկայացվել են պետական պարգևի սեպտեմբերի 21-ին, իսկ 100 և ավելի բուժաշխատողները մոտ օրերս կպարգևատրվեն վարչապետի հուշամեդալով և շնորհակալագրով։ Նշեմ, որ պարգևատրվող բուժաշխատողների թվում են նաև «Նորք» ինֆեկցիոն հիվանդանոցի ներկայացուցիչները»,-ասաց խոսնակը:
«Նորք ինֆեկցիոն» հիվանդությունների ազգային կենտրոնի անձնակազմը նամակ էր հղել ՀՀ վարչապետին և ՀՀ նախագահին։ Աշխատակիցները բաց նամակում իրենց դժգոհությունն էին հայտնել, քանի որ հիվանդանոցի աշխատակիցներից ոչ ոք Անկախության տոնին նվիրված պարգևատրման արարողության ժամանակ չէր պարգևատրվել։f

В Армении в ближайшие дни будут награждены более 100 медработников
В ближайшие дни медалью премьер-министра и благодарственным письмом будут награждены 100 и более медицинских работников, в том числе и из инфекционной больницы "Норк". Об этом в беседе с Арменпресс, заявила пресс-секретарь премьер-министра Мане Геворгян, упомянув открытое письмо сотрудников инфекционной больницы "Норк" на имя премьер-министра и президента, передает Арменпресс.
По словам Геворгян, в аппарат премьер-министра поступило предложение от Минздрава наградить ряд медицинских работников за их усилия в борьбе с коронавирусом. "21 сентября на соискание государственной награды было выдвинуто 12 медицинских работников, в ближайшие дни 100 и более медицинских работников будут награждены памятной медалью и благодарственным письмом премьер-министра. Должна отметить, что среди награжденных медработников есть и представители Норкской инфекционной больницы", - сказала Мане Геворгян.
Коллектив Национального центра "Норкская инфекционная больница" премьер-министру и президенту направил открытое письмо. Персонал выразил свое недовольство тем, что среди награжденных в День независимости не было сотрудников инфекционной больницы "Норк" .