Վարչապետը կպարգևատրի 100-ից ավելի բուժաշխատողի, այդ թվում՝ «Նորք» ինֆեկցիոնի ներկայացուցիչների
Հարյուր և ավելի բուժաշխատողները մոտ օրերս կպարգևատրվեն վարչապետի հուշամեդալով և շնորհակալագրով, պարգևատրվող բուժաշխատողների թվում են նաև «Նորք» ինֆեկցիոն հիվանդանոցի ներկայացուցիչները:  «Արմենպրես»-ի հետ զրույցում այս մասին հայտնեց վարչապետի մամուլի խոսնակ Մանե Գևորգյանը՝ անդրադառնալով «Նորք» ինֆեկցիոն հիվանդանոցի անձնակազմի բաց նամակին՝ ուղղված վարչապետին և նախագահին:
Գևորգյանի խոսքով՝ Առողջապահության նախարարությունից վարչապետի աշխատակազմը ստացել է կորոնավիրուսի դեմ պայքարում ներդրած ջանքերի համար մի շարք բուժաշխատողների պարգևատրման առաջարկություն։
«12 բուժաշխատողներ ներկայացվել են պետական պարգևի սեպտեմբերի 21-ին, իսկ 100 և ավելի բուժաշխատողները մոտ օրերս կպարգևատրվեն վարչապետի հուշամեդալով և շնորհակալագրով։ Նշեմ, որ պարգևատրվող բուժաշխատողների թվում են նաև «Նորք» ինֆեկցիոն հիվանդանոցի ներկայացուցիչները»,-ասաց խոսնակը:
«Նորք ինֆեկցիոն» հիվանդությունների ազգային կենտրոնի անձնակազմը նամակ էր հղել ՀՀ վարչապետին և ՀՀ նախագահին։ Աշխատակիցները բաց նամակում իրենց դժգոհությունն էին հայտնել, քանի որ հիվանդանոցի աշխատակիցներից ոչ ոք Անկախության տոնին նվիրված պարգևատրման արարողության ժամանակ չէր պարգևատրվել։f

Over 100 Healthcare Workers in Armenia Will Soon be Awarded for Efforts on Fighting COVID-19
More than 100 healthcare workers in Armenia will soon be awarded with commemorative medals and gratitude certificates by Prime Minister Nikol Pashinyan, the PM’s spokesperson Mane Gevorgyan told Armenpress, commenting on the open letter of the staff of the Nork Infectious Diseases Hospital addressed to the Prime Minister and the President.
The spokesperson said that among the medics to be awarded are also the representatives of the Nork Infectious Diseases Hospital.
She informed that the PM’s administration has received a proposal by the ministry of healthcare on awarding a group of medics for their efforts in fighting the novel coronavirus (COVID-19) pandemic. "12 healthcare workers have been nominated for the state award on September 21, and more than 100 medics will soon be awarded with the prime minister’s commemorative medals and gratitude certificates", the spokesperson said.