Արցախի նախագահն ընդունել է ՀՀ Սյունիքի մարզի ընդհանուր իրավասության առաջին ատյանի դատարանի նախագահ Սամվել Գրիգորյանին
Արցախի Հանրապետության նախագահ Արայիկ Հարությունյանը սեպտեմբերի 25-ին ընդունել է ՀՀ Սյունիքի մարզի ընդհանուր իրավասության առաջին ատյանի դատարանի նախագահ Սամվել Գրիգորյանին:
Հանդիպման ընթացքում Արցախի Հանրապետությանը մատուցած ծառայությունների համար և Արցախի Հանրապետության հռչակման 29-րդ տարեդարձի կապակցությամբ երկրի ղեկավարը Սամվել Գրիգորյանին է հանձնել «Մխիթար Գոշ» մեդալը՝ հաջողություններ մաղթելով նրան հետագա աշխատանքում:
Իր հերթին Սամվել Գրիգորյանը շնորհակալություն է հայտնել երկրի ղեկավարին պետական բարձր պարգև շնորհելու համար և վստահեցրել, որ հետագայում ևս շարունակելու է իր ավանդը բերել արդարադատության ոլորտի զարգացման գործում:

Президент Арцаха принял председателя Суда первой инстанции общей юрисдикции Сюникской области РА
25 сентября президент Республики Арцах Араик Арутюнян принял председателя Суда первой инстанции общей юрисдикции Сюникской области РА Самвела Григоряна.
В ходе встречи за заслуги перед Республикой Арцах и в связи с 29-летней годовщиной провозглашения Республики Арцах глава государства вручил Самвелу Григоряну медаль "Мхитар Гош", пожелав ему успехов в дальнейшей работе.
В свою очередь Самвел Григорян выразил признательность главе государства за присуждение ему высокой государственной награды и заверил, что и впредь продолжит вносить свой вклад в дело развития сферы правосудия.