Մենք դեռ կտեսնենք, թե այս վարձկաններն ինչ խնդիրներ են առաջացնելու ադրբեջանցի ժողովրդի համար. Արայիկ Հարությունյան
Վարձկանները ոչ ոքի երբեք օգուտ չեն տվել: Այս մասին սեպտեմբերի 30-ի ուշ երեկոյան կայացած ճեպազրույցում հայտարարեց Արցախի նախագահ Արայիկ Հարությունյանը՝ պատասխանելով տարածաշրջանից վարձկաններին հեռացնելու ՌԴ ԱԳՆ-ի կոչի մասին հարցին, փոխանցում է News.am-ը:
Նրա խոսքով՝ Շամիլ Բասաևը ճիշտ պատասխան է տվել 1990-ականներին՝ սա մեր պատերազմը չէ: «Ընդհանրապես, վարձկանները դեռ ոչ մեկին օգուտ չեն բերել: Ադրբեջանցի ժողովուրդը նույնպես պետք է դա հասկանա: Մենք դեռ կտեսնենք, թե այս վարձկաններն ինչ խնդիրներ են առաջացնելու ադրբեջանցի ժողովրդի համար»,- ասել է Հարությունյանը:

We Have Yet to See what Problems These Mercenaries Will Cause for the Azerbaijani People: Arayik Harutyunyan
In response to a journalist’s question about the call of the Ministry of Foreign Affairs of the Russian Federation to withdraw mercenaries from the region during today’s late-night briefing, President of Artsakh (Nagorno-Karabakh) Arayik Haroutyunyan said nobody has ever benefited from mercenaries, News.am reports.
According to him, Shamil Basayev gave the right answer in the 1990s when he said this isn’t their war. ''In general, nobody has ever benefited from mercenaries. The Azerbaijani people also need to understand this. We have yet to see what problems these mercenaries will cause for the Azerbaijani people,'' he said.