Իրանի ԱԳՆ. Իրանը թույլ չի տա, որ ահաբեկչական խմբավորումները մեր երկրի հյուսիսային սահմաններին հարակից շրջանները մեր ազգային անվտանգության դեմ սպառնալիքի վերածեն
Իրանի ԱԳՆ խոսնակ Սաիդ Խաթիբզադեն, անդրադառնալով շրջանառվող լուրերին, որ «PPK-ի, Փեժակի ահաբեկիչներ», ինչպես նաև Սիրիայից վահաբի ահաբեկիչներ են տեղափոխվել Կովկաս, ինչպես հաղորդում է Khabaronline.ir-ը, հայտարարել է.
«Իրանի իսլամական հանրապետությունը ոչ մի դեպքում թույլ չի տա, որ ահաբեկչական խմբավորումները մեր երկրի հյուսիսային սահմաններին հարակից շրջանները մեր ազգային անվտանգության դեմ սպառնալիքի վերածեն:

МИД Ирана: Иран не допустит, чтобы террористические группировки превратили прилегающие к северным границам нашей страны районы в угрозу нашей национальной безопасности
Пресс-секретарь МИД Ирана Саид Хатибзаде, касаясь муссируемых слухов о том, что "террористы PPK, Пежаки", а также террористы из Сирии были переведены на Кавказ, заявил:
"Исламская Республика Иран ни в коем случае не допустит, чтобы террористические группировки превратили прилегающие к северным границам нашей страны районы в угрозу нашей национальной безопасности. Перенос столкновений на Кавказ приведет к гораздо большей катастрофе, чем карабахский конфликт".