Թուրքիան կարող է ներգրավվել ղարաբաղյան կարգավորմանը միայն Ադրբեջանի և Հայաստանի համաձայնությամբ. Պեսկով
Ղարաբաղի հակամարտության կարգավորման բանակցային գործընթացում Թուրքիային ներգրավելու հարցը պետք է լուծվի միայն Հայաստանի և Ադրբեջանի կողմից համաձայնության և ցանկության դեպքում, հայտարարել է ՌԴ նախագահի մամուլի քարտուղար Դմիտրի Պեսկովը, փոխանցում է RG-ն:
«Այստեղ կարևոր է միայն երկու կողմի տեսակետը, նկատի ունեմ հակամարտող կողմի, այսինքն՝ Ադրբեջանը և Հայաստանը: Քանի որ միայն հակամարտող երկրները կարող են համաձայնվել կամ ցանկանալ այս կամ այն պետության մասնակցությունը կարգավորման գործընթացին», - ասել է Պեսկովը:

Только Азербайджан и Армения могут согласиться или захотеть, чтобы та или иное страна участвовала в процессе урегулирования конфликта - Песков
Только Азербайджан и Армения могут согласиться или захотеть, чтобы та или иное страна участвовала в процессе урегулирования конфликта вокруг Карабаха, заявили в Кремле, передает РГ.
"Здесь важна точка зрения только двух сторон - имеются в виду противоборствующие страны, то есть Азербайджан и Армения", - объяснил журналистам пресс-секретарь президента России Дмитрий Песков​​​.
"Потому что только противоборствующие страны могут дать согласие или пожелать участия того или иного государства в процессе урегулирования", - заключил представитель Кремля.