Թուրքիան կարող է ներգրավվել ղարաբաղյան կարգավորմանը միայն Ադրբեջանի և Հայաստանի համաձայնությամբ. Պեսկով
Ղարաբաղի հակամարտության կարգավորման բանակցային գործընթացում Թուրքիային ներգրավելու հարցը պետք է լուծվի միայն Հայաստանի և Ադրբեջանի կողմից համաձայնության և ցանկության դեպքում, հայտարարել է ՌԴ նախագահի մամուլի քարտուղար Դմիտրի Պեսկովը, փոխանցում է RG-ն:
«Այստեղ կարևոր է միայն երկու կողմի տեսակետը, նկատի ունեմ հակամարտող կողմի, այսինքն՝ Ադրբեջանը և Հայաստանը: Քանի որ միայն հակամարտող երկրները կարող են համաձայնվել կամ ցանկանալ այս կամ այն պետության մասնակցությունը կարգավորման գործընթացին», - ասել է Պեսկովը:

Turkey May Be Engaged in Karabakh Conflict Settlement Process Only With Consent of Two Conflicting Countries – Peskov
Turkey’s involvement in  Karabakh conflict settlement process must be solved only with the consent and wish of Armenia and Azerbaijan, Kremlin spokesperson Dmitry Peskov stated on Tuesday, RG reports.
"Here the viewpoint of only two parties is important, I mean the conflicting parties – Azerbaijan and Armenia. As only conflicting parties may agree or wish the participation of this or that state in the settlement process," Peskov said.