Արմեն Աբազյանը նշանակվել է ՀՀ ԱԱԾ տնօրեն
Հայաստանի Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանի հրամանագրով Արմեն Աբազյանը նշանակվել է ՀՀ ազգային անվտանգության ծառայության տնօրեն: «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ հրամանագիրը հրապարակվել է ՀՀ նախագահի պաշտոնական կայքում:
«Հիմք ընդունելով վարչապետի առաջարկությունը` համաձայն Սահմանադրության 133-րդ հոդվածի 1-ին մասի, ինչպես նաև «Ազգային անվտանգության մարմինների մասին» օրենքի 4.1-ին հոդվածի 1-ին մասի. Արմեն Աբազյանին նշանակել Հայաստանի Հանրապետության ազգային անվտանգության ծառայության տնօրեն»,- ասված է ՀՀ նախագահի հրամանագրում:
Ավելի վաղ հայտնի էր դարձել, որ վարչապետը Միքայել Համբարձումյանին ԱԱԾ տնօրենի պաշտոնակատարի պաշտոնից ազատելու առաջարկություն էր ներկայացրել ՀՀ նախագահին: Նախագահի հրամանագրով Միքայել Համբարձումյանն ազատվել էր ԱԱԾ տնօրենի պաշտոնակատարի, ինչպես նաև ԱԱԾ տնօրենի տեղակալի պաշտոնից:

Армен Абазян назначен директором СНБ РА
Указом президента Республики Армения Армена Саркисяна Армен Абазян назначен директором Службы национальной безопасности Республики Армения.
Как  передает "Арменпресс", указ опубликован на официальном сайте президента РА.
"На основании предложения Премьер-министра в соответствии с частью 1 статьи 133 Конституции, а также частью 1 статьи 4.1 Закона об органах национальной безопасности назначить Армена Абазяна директором Службы национальной безопасности Республики Армения", - говорится в указе президента.
Ранее сообщалось, что премьер-министр Армении Никол Пашинян внес на рассмотрение президенту Армении Армену Саркисяну предложение о  снятии с  должности  исполняющего обязанности директора Службы национальной безопасности, полковника Микаела Амбарцумяна. Указом президента  Микаел  Амбарцумян был снят  с должности как замдиректора СНБ, так и исполняющего обязанности директора СНБ.