Արթուր Վանեցյանին մեղադրանք է առաջադրվել
Ազգային անվտանգության ծառայության նախկին տնօրեն, «Հայրենիք» կուսակցության ղեկավար Արթուր Վանեցյանին մեղադրանք է առաջադրվել ՀՀ քրեական օրենսգրքի 35-300-րդ հոդվածի 1-ին մասի՝ իշխանության յուրացման և 35-305-րդ հոդվածի՝ պետական, քաղաքական կամ հասարակական գործչի գործունեությունը դադարեցնելու նպատակով սպանության նախապատրաստման և 235-րդ հոդվածի՝ ապօրինի զենք զինամթերք պահելու հատկանիշներով։ Ինչպես տեղեկացնում է «Արմենպրես»-ը, այս մասին նոյեմբերի 15-ին լրագրողների հետ զրույցում ասաց Վանեցյանի պաշտպան Լուսինե Սահակյանը։
Լուսինե Սահակյանն անհասկանալի է համարում մեղադրանքի բովանդակությունը, նշելով, որ Վանեցյանը իրեն մեղավոր չի ճանաչում։

Артуру Ванецяну предъявлено обвинение: адвокат
Артуру Ванецяну, бывшему директору Службы национальной безопасности и лидеру партии "Айреник", предъявлено обвинение по ч. 1 ст. 35-305 (узурпация власти), ст. 35-300 Уголовного кодекса РА (подготовка убийства  с целью прекращения деятельности  государственного, политического или общественного деятеля) и ст.235 (незаконное  хранение оружия).
Как сообщает "Арменпресс", об этом 15 ноября в беседе с журналистами заявила адвокат Ванецяна Лусине Саакян.
Лусине Саакян считает содержание обвинения непонятным, отметив, что Ванецян не признает себя виновным.