Նոյեմբերի 22-ը հայտարարվել է արցախյան պատերազմում հայրենիքի պաշտպանության համար նահատակված հերոսների հիշատակի օր
Ն.Ս.Օ.Տ.Տ. Գարեգին Երկրորդ Ծայրագույն Պատրիարք և Ամենայն Հայոց Կաթողիկոսը և Հայաստանի Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանը օրեր առաջ հանդես եկան կոչով՝ նոյեմբերի 22-ը հայտարարել արցախյան պատերազմում հայրենիքի պաշտպանության համար նահատակված հերոսների հիշատակի օր։ Որոշվեց այդ օրը հայկական բոլոր եկեղեցիներում կատարել հիշատակի արարողություն:
Մայր Աթոռ Սուրբ Էջմիածնում հիշատակի արարողությունը, նախագահությամբ Ամենայն Հայոց Կաթողիկոսի, կկատարվի Սուրբ Պատարագից հետո՝ ժամը 13։30-ին, Սուրբ Տրդատի բաց խորանին։

22 ноября – День памяти героев, павших при защите Родины в Арцахской войне
Верховный патриарх и католикос всех армян – Его Святейшество Гарегин Второй – и президент Армении Армен Саркисян на днях выступили с призывом объявить 22 ноября Днем памяти героев, павших при защите Родины в Арцахской войне.
Как сообщает пресс-канцелярия Первопрестольного Св. Эчмиадзина, в этот день решено провести поминальную службу во всех армянских церквях, передает Panorama.am
Поминальная служба в Первопрестольном Святом Эчмиадзине состоится после Святой Литургии в 13:30 – у открытого алтаря Святого Трдата. Службу возглавит католикос всех армян.