Արցախի ԱԳ նախարար Մասիս Մայիլյանը հանդիպել է ՀՀ ԱԳ նորանշանակ նախարարի հետ
Նոյեմբերի 28-ին աշխատանքային այցով Երևանում գտնվող Արցախի Հանրապետության արտաքին գործերի նախարար Մասիս Մայիլյանը հանդիպում է ունեցել Հայաստանի Հանրապետության արտաքին գործերի նախարար Արա Այվազյանի հետ։ Այս մասին հայտնում են Արցախի ԱԳՆ-ից:
Մասիս Մայիլյանը կրկին շնորհավորել է Արա Այվազյանին՝ Հայաստանի Հանրապետության արտաքին քաղաքական գերատեսչության ղեկավարի պաշտոնում նշանակվելու կապակցությամբ՝ համոզմունք հայտնելով, որ արտաքին գործերի նախարարությունների համակարգված ջանքերի միջոցով հնարավոր կլինի ստեղծված դժվարին պայմաններում արդյունավետ լուծումներ գտնել երկու հայկական պետությունների առջև ծառացած բարդ խնդիրների շուրջ և իրագործել համահայկական նպատակները։
Մասիս Մայիլյանը նշել է, որ Արցախի Հանրապետության արտաքին քաղաքական օրակարգում է հանրապետության անկախության միջազգային ճանաչումը և տարածքային ամբողջականության վերականգնումը՝ երաշխավորելու իր հայրենի հողում ազատ և արժանապատիվ ապրելու Արցախի քաղաքացիների իրավունքները։

Масис Маилян встретился с новоназначенным главой МИД Армении
Глава МИД Республики Арцах Масис Маилян, пребывающий в Ереване с рабчим визитом, 27 ноября встретился с министром иностранных дел Армении Арой Айвазяном. Об этом сообщили в МИД Арцаха.
Масис Маилян вновь поздравил Ару Айвазяна с назначением на пост главы МИД Армении, выразив уверенность в том, что посредством скоординированных усилий министерств иностранных дел будет возможно в сложившихся сложных условиях найти эффективные решения  вокруг тяжелых проблем, возникших перед двумя армянскими государствами и воплотить в жизнь общеармянские цели.
Масис Маилян отметил, что во внешнеполитической повестке  Республики Арцах также международное признание независимости республики для гарантирования прав граждан Арцаха свободно и достойно жить на своей родной земле.