Իսպանիան տեղեկացրել է ՀՀ-ԵՄ համաձայնագրի վավերացումն ավարտելու մասին
2020թ. նոյեմբերի 30-ին Իսպանիան հայտնել է Եվրոպական խորհրդի և ԵՄ խորհրդի Գլխավոր քարտուղարությանը ՀԸԳՀ վավերացման համար անհրաժեշտ ներպետական ընթացակարգերն ավարտին հասցնելու վերաբերյալ։ Այս մասին տեղեկացնում է ՀՀ ԱԳՆ մամուլի խոսնակի պաշտոնական էջը:
Ավելի վաղ ՀՀ ԱԳՆ-ն հայտարարել էր, որ ԵՄ բոլոր 27 պետություններում ավարտվել է վավերացման գործընթացը, սակայն կան դեռ երեք երկրներ` Իտալիան, Իսպանիան և Պորտուգալիան, որոնք դեռ պաշտոնապես չեն տեղեկացրել ԵՄ քարտուղարությանն այդ վավերացման գործընթացի ավարտի մասին:

Spain Notified About The Completion Of Internal Procedures For The Ratification Of The Armenia-EU CEPA
Spain has notified the General Secretariat of the European Council and the Council of the EU about the completion of its internal procedures necessary for the ratification of the Armenia-EU Comprehensive and Enhanced Partnership Agreement (CEPA), the official page of the Spokesperson of MFA of Armenia reports.
"On 30 November 2020, Spain notified the General Secretariat of the European Council and the Council of the EU about the completion of its internal procedures necessary for the ratification of the Armenia-EU CEPA", is said in the statement.