Հսկայական երկրի միասնության վերջին դեպքը․ Թինա Կանդելակին հրապարակում է արել Սպիտակի երկրաշարժի մասին
«Match TV»-ի գլխավոր տնօրեն Թինա Կանդելակին իր Telegram-ալիքում հրապարակում է արել Սպիտակի երկրաշարժի մասին՝ այդ սարսափելի իրադարձության 32-րդ տարելիցի օրը, փոխանցում է News.am։ Լրագրողը հրապարակել է Telegram-ի «Պուլ N 6» հեռուստաալիքի հաղորդագրությունը։
«Ցնցումների հզորությունը 12 բալանոց սանդղակով հասել է 10 միավորի։ Ընդամենը 30 վայրկյանում ոչնչացվեց Սպիտակ քաղաքը, զոհվեց 25 հազար մարդ, 500 հազարն ամբողջ Հայաստանում մնաց անօթեւան»․  1988թ․-ի դեկտեմբերի 7-ին Հայաստանում երկրաշարժ տեղի ունեցավ։ Հանրապետությանը օգնել է ողջ Խորհրդային Միությունը, հսկայական երկրի միասնության վերջին դեպքը», - ասվում է հրապարակման մեջ։

Последний случай единства огромной страны: Канделаки - о Спитакском землетрясении
Генеральный директор «Матч ТВ» Тина Канделаки в своем Telegram-канале сделала публикацию о Спитакском землетрясении в день 32-ой годовщины этого страшного события. Журналистка опубликовала пост Telegram-канала "Пул N 6".
"Мощность толчков достигала 10 баллов по 12-балльной шкале. Всего за 30 секунд был уничтожен город Спитак, погибли 25 тысяч человек, 500 тысяч во всей Армении остались без жилья»: 7 декабря 1988 года произошло землетрясение в Армении. Республике помогали всем Советским Союзом, последний случай единства огромной страны", - говорится в публикации.