Հայ ռազմագերիներին և գերեվարված քաղաքացիներին գերությունից վերադարձնելու ԱԺ քննարկումը կանցնի դռնփակ
Հայ ռազմագերիներին և գերեվարված քաղաքացիական անձանց գերությունից վերադարձնելու խնդրով Ազգային ժողովի հրատապ քննարկումը կանցնի դռնփակ ռեժիմով: «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ նման որոշում խորհրդարանն ընդունեց 68 «կողմ» և 2 «դեմ» ձայներով:
Հասարակական հետաքրքրություն ներկայացնող հրատապ թեմայով քննարկումը դռնփակ ռեժիմով անցկացնելու առաջարկը ներկայացրել էր «Իմ քայլը» խմբակցությունը: «Լուսավոր Հայաստան»-ը նշում էր, որ քննարկումը պետք է անցնի բաց ռեժիմով, որպեսզի քաղաքացիներն ամբողջովին տեղյակ լինեն խնդրից:
«Բարգավաճ Հայաստան» խմբակցությունը չի մասնակցում նիստին: Ազգային ժողովի նախորդ քառօրյա նիստի ընթացքում խմբակցության անդամները հայտարարել էին, որ իրենց համար այժմ չկա այլ օրակարգ, բացի վարչապետի հրաժարականի հարցից:

За закрытыми дверями проходит обсуждение вопроса возвращения армянских военнопленных
Срочное обсуждение в Национальном собрании вопроса о возвращении армянских военнопленных проходит в закрытом режиме. Парламент принял это решение 68 голосами "за" и 2 "против".
Предложение о проведении закрытого обсуждения этой актуальной темы, представляющей общественный интерес, внесла фракция "Мой шаг". "Просвещенная Армения" заявила, что обсуждение должно быть открытым, чтобы граждане полностью были осведомлены.
Фракция "Процветающая Армения" не участвует на заседании. Во время предыдущего четырехдневного заседания НС члены фракции заявили, что для них сейчас не может быть другой повестки, кроме вопроса отставки премьер-министра.