Ռուս ռազմական բժիշկներն ընդհանուր առմամբ օգնություն են ցուցաբերել Արցախի 368 հիվանդի
Ռուս ռազմական բժիշկները մեկ օրում օգնություն են ցուցաբերել Արցախի 42 հիվանդի, այդ թվում ՝ 7 երեխայի: Այս մասին հայտնում է Ռուսաստանի Դաշնության պաշտպանության նախարարությունը:
«Ընդհանուր առմամբ, ռուս ռազմական բժիշկներն օգնություն են ցուցաբերել Արցախի 368 հիվանդի, այդ թվում` 41 երեխայի: Տեղի բնակիչների գանգատները կապված են որպես կանոն քրոնիկ՝ սիրտ-անոթային, էնդոկրին հիվանդությունների հետ»,- նշված է հաղորդագրության մեջ:
Հատուկ նշանակության ռազմական բժշկական ջոկատի կազմում ընդգրկված են ավելի քան 60 բժիշկ, որոնց թվում են ռազմական վիրաբույժներ, անեսթեզիոլոգ-ռեանիմատոլոգներ, թերապևտներ և համաճարակաբաններ:

Over 360 Artsakh Residents Receive Medical Aid at Russian Mobile Hospital in Stepanakert
More than 360 people in Artsakh (Nagorno Karabakh) have received medical assistance from Russian military doctors since the beginning of the peacekeeping operation, TASS reports citing the Russian defense ministry.
"In all, 368 Nagorno-Karabakh residents, including 41 children, have received assistance from Russian military medics", it said, adding that medical services were offered to 42 local residents, including seven children, in Stepanakert in the past day alone.
In late November, Russian peacekeepers organized a field hospital in Stepanakert. Another one is being organized in the settlement of Mardakert.