ՀՀ պետական սահմանն ապօրինի հատելու համար ձերբակալվել է մեկ անձ, հարուցվել է քրգործ. ԱԱԾ
ՀՀ ազգային անվտանգության ծառայությունը հայտնում է, որ Հայաստանի Հանրապետության պահպանվող պետական սահմանը ապօրինի հատելու համար ձերբակալվել է մեկ անձ, հարուցվել է քրեական գործ:
«Արմենպրես»-ն ԱԱԾ էր դիմել պարզաբանելու տեղեկությունն այն մասին, որ Տավուշի մարզի սահմանամերձ Բերդավան համայնքում դեկտեմբերի 9-ի լույս 10-ի գիշերը ադրբեջանցի է հայտնվել, և ԱԱԾ աշխատակիցները նրան տարել են:
ԱԱԾ-ից հայտնեցին հետևյալը. «Ապօրինի կերպով հատել է Հայաստանի Հանրապետության պահպանվող պետական սահմանը: Այդ մասին ստացվել են օպերատիվ տվյալներ, որոնողական աշխատանքների արդյունքում այդ անձը հայտնաբերվել է, հարուցվել է քրեական գործ, ունի կասկածյալի կարգավիճակ, ձերբակալված է»:

За незаконное пересечение государственной границы Армении задержан человек: СНБ РА
Служба национальной безопасности Армении сообщает, что за незаконное пересечение охраняемой государственной границы Армении задержан один человек, возбуждено уголовное дело.
"Арменпресс" обратился в СНБ для разъяснения информации о том, что нарушителем в приграничной общине Бердаван Тавушской области в ночь с 9 на 10 декабря оказался азербайджанец, и был задержан сотрудниками СНБ.
В СНБ сообщили следующее: "Задержанный незаконно пересек охраняемую государственную границу Республики Армения. Об этом были получены оперативные данные, в результате поисковых работ этот человек был обнаружен, возбуждено уголовное дело, задержанному дан статус подозреваемого".