ՀՀ պետական սահմանն ապօրինի հատելու համար ձերբակալվել է մեկ անձ, հարուցվել է քրգործ. ԱԱԾ
ՀՀ ազգային անվտանգության ծառայությունը հայտնում է, որ Հայաստանի Հանրապետության պահպանվող պետական սահմանը ապօրինի հատելու համար ձերբակալվել է մեկ անձ, հարուցվել է քրեական գործ:
«Արմենպրես»-ն ԱԱԾ էր դիմել պարզաբանելու տեղեկությունն այն մասին, որ Տավուշի մարզի սահմանամերձ Բերդավան համայնքում դեկտեմբերի 9-ի լույս 10-ի գիշերը ադրբեջանցի է հայտնվել, և ԱԱԾ աշխատակիցները նրան տարել են:
ԱԱԾ-ից հայտնեցին հետևյալը. «Ապօրինի կերպով հատել է Հայաստանի Հանրապետության պահպանվող պետական սահմանը: Այդ մասին ստացվել են օպերատիվ տվյալներ, որոնողական աշխատանքների արդյունքում այդ անձը հայտնաբերվել է, հարուցվել է քրեական գործ, ունի կասկածյալի կարգավիճակ, ձերբակալված է»:

Armenia’s National Security Service reports that a person has been arrested for illegally crossing the state border of Armenia.
Criminal case has been launched, the NSS said.
ARMENPRESS has sent an inquiry to the NSS requesting to clarify the reports according to which an Azerbaijani man has appeared in the territory of bordering Berdavan community of Armenia’s Tavush province overnight December 9-10 and has been detained by the NSS officers.
In response the NSS said: “A person has illegally crossed the state border of Armenia. Operative data has been obtained on that, the person has been found as a result of search operations. Criminal case has been filed. The person has a status of a suspect and is arrested”.