Վերաքննիչ դատարանը վերացրեց Միքայել Մինասյանի նկատմամբ ընտրված կալանավորումը
Վերաքննիչ դատարանը քիչ առաջ վերացրեց Սուրբ Աթոռում ՀՀ նախկին դեսպան Միքայել Մինասյանի նկատմամբ ընտրված կալանավորումը, այս մասին հաղորդում է Մինասյանի փաստաբան Միհրան Պողոսյանը։
«Շուրջ մեկուկես տարի ձգվող այս քաղաքական-քրեական գործում Հայաստանի վարչապետի պաշտոնը զբաղեցնող անձն արդեն չորրորդ անգամ մատնվում է անհաջողության իր բաղձալի նպատակին հասնելու ճանապահին։
Ցավով պետք է արձանագրեմ, որ եթե Նիկոլ Փաշինյանը Միքայել Մինասյանի նկատմամբ գործ կարելու իր ջանքերի տասը տոկոսն ուղղեր մեր օր օրի փոքրացող հայրենիքի առջև ծառացած արհավիրքները կանխելուն, մեր բոլորիս վիճակն այսօր այդքան ողբալի չէր լինի», - հայտնել է փաստաբանը։

Апелляционный суд Армении отменил арест Микаела Минасяна
Административный суд Армении немногим ранее отменил избранный ранее в качестве меры пресечения арест в отношении бывшего посла Армении при Святом Престоле Микаела Минасяна, сообщил адвокат Минасяна Мигран Погосян, передает Aysor.am.
"В этом продолжающемся около года политическом-уголовном деле занимающий кресло премьер-министра человек уже в четвертый раз терпит неудачу на пути к достижению своей вожделенной цели.
С сожалением должен констатировать, что если бы Никол Пашинян направил бы хоть 10 процентов затраченных для фабрикации дела против Микаела Минасяна усилий на предотвращение угроз, вставших перед Родиной, наше положение не было бы сегодня столь плачевным", - сообщил адвокат.