Խծաբերդ-Հին Թաղեր հատվածում անհայտ կորել է 73 զինծառայող. ՊԲ
Տարբեր լրատվամիջոցներով շարունակում են հակասական տեղեկություններ տարածվել Խծաբերդ-Հին Թաղեր հատվածում անհայտ կորած հայ զինծառայողների մասին: Այս մասին հայտնում են Արցախի ՊԲ մամուլի ծառայությունից:
«Մասնավորապես` շրջանառվում է ընդհուպ մինչև 171 հայ զինծառայողի մասին տեղեկատվություն, ինչը չի համապատասխանում իրականությանը:
ԱՀ պաշտպանության նախարարությունը հայտնում է, որ նշված ուղղությունում դեռևս շարունակում է անհայտ մնալ 73 մարդու ճակատագիր: Միջադեպի առաջին իսկ ժամերից, ռուս խաղաղապահների աջակցությամբ, տարվում են անհետաձգելի աշխատանքներ մեր զինծառայողների ճակատագրերը հնարավորինս արագ պարզելու ուղղությամբ:
Հավելենք, որ խնդիրը տեղում ուսումնասիրելու և անհրաժեշտ գործողություններ ձեռնարկելու նպատակով Արցախի Հանրապետություն է մեկնել նաև ՀՀ ԶՈՒ ԳՇ պետ, գեներալ-գնդապետ ՕնիկԳասպարյանը։
Հանրությանը պարբերաբար տեղեկատվություն կտրամադրվի իրականացվող քայլերի և դրանց արդյունքների վերաբերյալ»,- նշված է հայտարարությունում:

Армия обороны сообщила данные о числе без вести пропавших на участке Хцаберд – Хин Тахер
Пропавшими без вести в районе сел Хцаберд и Хин Тахер Гадрутского района остаются порядка 73 человек, сообщает в среду пресс-служба Армии обороны Карабаха, передает News.am.
Отмечается, что в различных СМИ продолжает появляться противоречивая информация о числе военнослужащих, пропавших без вести, указывается даже цифра 171. Однако, согласно заявлению Армии обороны Карабаха, эти данные не соответствуют действительности.
Вместе с тем, отмечается, что на этом направлении нет сведений о 73 военнослужащих.
''С первых часов инцидента при поддержке российских миротворцев ведутся неотложные работы для скорейшего получения какой-либо информации о них'', - говорится в сообщении.
Отмечается, что для выяснения обстановки и принятия скорейших мер в Карабах выехал начальник Генштаба Вооруженных Сил Армении, генерал-полковник Оник Гаспарян.
В Армии обороны заверили, что будут регулярно оповещать общественность о предпринимаемых шагах для решения этого вопроса.