Հայաստանում հաստատվել է կորոնավիրուսի 920 նոր դեպք
Հայաստանում դեկտեմբերի 19-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 920 նոր դեպք, առողջացել է  718 քաղաքացի, մահացել՝ 20-ը:
Այս մասին նշված է ՀՀ ԱՆ հիվանդությունների վերահսկման և կանխարգելման ազգային կենտրոնի կայքում:
Հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 153173 դեպք, որոնցից 131931-ն` առողջացած, 2616-ը` մահվան ելքով: Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 17976 բուժառու:
Մեկ օրում կատարվել է 3170 թեստավորում: Ընդհանուր առմամբ՝ 564183 թեստավորում:
Նախորդ օրն արձանագրվել է մահվան 2 դեպք, երբ պացիենտներն ունեցել են կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով։ Այդպիսի դեպքերի ընդհանուր թիվը 650 է:

В Армении подтверждено 920 новых случаев коронавируса
По состоянию на 19 декабря, в Армении подтверждено 920 новых случаев заболевания коронавирусом, 718 граждан выздоровели, умерли - 20.
Об этом сообщает сайт Национального центра по контролю и профилактике заболеваний Министерства здравоохранения РА.
Всего подтверждено 153 173 случая заболевания коронавирусом, из которых 131.931  случай выздоровления, а 2.616 случаев закончились смертельным исходом. В настоящее время лечение от коронавируса проходят 17.976 пациентов.
3170 тестов было выполнено за один день. Всего 564183 теста.
Накануне было зарегистрировано 2 случая смерти, когда пациенты п болели COVID-19, но смерть наступила от другого заболевания. Общее количество таких случаев - 650.