Որոտան-Դավիթ Բեկ հատվածում իրականացվում են սահմանապահ վերակարգերի տեղակայման աշխատանքներ
ՀՀ ազգային անվտանգության ծառայությունը տեղեկացնում է, որ Սյունիքի մարզի Գորիս-Կապան միջպետական ավտոճանապարհի Որոտան-Դավիթ Բեկ հատվածում հայ և ադրբեջանցի սահմանապահների կողմից, ռուս գործընկերների հետ համագործակցությամբ, իրականացվում են սահմանապահ վերակարգերի տեղակայման աշխատանքներ:
Հիշյալ գործընթացն ավարտվելու է առաջիկա օրերին, և տվյալ ճանապարհահատվածում լիարժեքորեն ապահովվելու է բնականոն ու անվտանգ երթևեկության կազմակերպումը:
Համապատասխան աշխատանքների ընթացքում անցանկալի միջադեպերից խուսափելու նպատակով քաղաքացիներին հորդորում ենք ցուցաբերել անհրաժեշտ զգոնություն, իսկ հնարավոր խնդիրների ու հարցերի դեպքում կապ հաստատել ՀՀ ազգային անվտանգության ծառայության սահմանապահ զորքերի թեժ գծի՝ 015 361893 հեռախոսահամարով:

На участке Воротан-Давид Бек проводится размещение пограничных нарядов армян и азербайджанцев
Служба национальной безопасности Армении сообщает, что на участке Воротан-Давид Бек межгосударственной автодороги Горис-Капан армянскими и азербайджанскими пограничниками при сотрудничестве с российскими коллегами проводятся работы по размещению пограничных нарядов, передает News.am.
Упомянутый процесс завершится в ближайшие дни, и на указанном дорожном участке будет полноценно обеспечена организация нормального и безопасного транспортного движения.
Во избежание возможных нежелательных инцидентов в ходе соответствующих работ призываем граждан проявлять необходимую бдительность, а в случае проблем и вопросов связаться с горячей линией пограничных войск Службы национальной безопасности РА по телефонному номеру 015 361893.