Սերժ Սարգսյանն այցելել է «Եռաբլուր» պանթեոն
ՀՀ երրորդ նախագահ Սերժ Սարգսյանը, ինչպես ամեն տարեվերջի, այցելել է «Եռաբլուր» զինվորական պանթեոն և հարգանքի տուրք մատուցել հայրենիքի անկախության և հայ ժողովրդի պաշտպանության համար իրենց կյանքը զոհաբերած հերոս հայորդիների հիշատակին: Այս մասին հայտնում են ՀՀ երրորդ նախագահի գրասենյակից։
Սերժ Սարգսյանը ծաղկեպսակ է դրել զոհված ազատամարտիկների հիշատակը հավերժացնող հուշահամալիրին, ծաղիկներ խոնարհել՝ զորավար Անդրանիկ Օզանյանի, սպարապետ Վազգեն Սարգսյանի շիրիմներին:
Երրորդ նախագահը այցելել է նաև Արցախյան վերջին պատերազմում իրենց կյանքը զոհաբերած քաջորդիների շիրիմներին՝ սգացող ծնողների, հարազատների հետ խնկարկել մերօրյա հերոսների հիշատակը:
Նախագահ Սարգսյանը հարգանքի տուրք է մատուցել Արցախյան ազատամարտում նահատակված իր մարտական ընկերների և ապրիլյան քառօրյա պատերազմում զոհվածների հիշատակին:
Սերժ Սարգսյանը Եռաբլուրի Սրբոց Վարդանանց Նահատակաց եկեղեցում մոմ է վառել և աղոթել հանուն հայրենիքի կյանքը զոհաբերած մեր բոլոր նահատակների հոգիների հանգստության, Հայաստանի և Արցախի խաղաղության, հայրենիքի վաղվա օրվա հանդեպ հայ ժողովրդի հավատի և կամքի անսասանության համար:

Серж Саргсян посетил пантеон ''Ераблур''
Третий Президент РА Серж Саргсян, как и в конце каждого года, посетил воинский пантеон ''Ераблур'' и воздал дань уважения памяти героических сынов армянских, пожертвовавших жизнью ради независимости Отечества и защиты армянского народа.
Серж Саргсян возложил венок к мемориальному комплексу, увековечивающему память погибших борцов за свободу – азатамартиков, возложил цветы к могилам полководца Зоравара Андраника Озаняна, военачальника-спарапета Вазгена Саргсяна. Об этом сообщают  из Офиса третьего президента Армении Сержа Саргсяна.
Третий Президент посетил также могилы пожертвовавших жизнью в последней Арцахской войне храбрых воинов, вместе со скорбящими родителями и родственниками совершил обряд воскурения ладана в память о героях наших дней.
Президент Саргсян воздал дань уважения памяти своих павших в Арцахской освободительной борьбе боевых товарищей и погибших в Апрельской четырёхдневной войне.
В церкви Святых Великомучеников Вардананц (Вардана и его воинов) зажёг свечу и помолился за упокой душ всех пожертвовавших свою жизнь за Отечество воинов, за мир в Армении и Арцахе, за веру в завтрашний день Отечества и непоколебимость воли армянского народа.