Ջաբրայիլի և Հադրութի տարածքներից հայտնաբերվել է 19 զինծառայողի և 1 քաղաքացիական անձի մարմին. Արցախի ԱԻՊԾ
Որոնողական աշխատանքների արդյունքում երեկ՝ դեկտեմբերի 3-ին, Ջաբրայիլի և Հադրութի տարածքներից հայտնաբերվել է 19 զինծառայողի և 1 քաղաքացիական անձի մարմին։ Այս մասին տեղեկացնում է Արցախի Հանրապետության արտակարգ իրավիճակների պետական ծառայության տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժնի պետ Հունան Թադևոսյանը։
Նա ասաց, որ քաղաքացիական անձը տարեց տղամարդ է. «Հայտնաբերվել է Հադրութի շրջանի Կարմրակուճ գյուղի տարածքից։ Պետք է իրականացվի դատաբժշկական փորձաքննություն, որպեսզի իմանանք, թե այդ անձն արդյոք բեկորային մահացու վիրավորո՞ւմ է ստացել, թե՞ թուրքերն են սպանել։ Դին հայտնաբերվել է դաշտավայրային հատվածում»։
Թադևոսյանը նշեց, որ զինծառայողները հայտնաբերվել են Ջաբրայիլի դիրքային հատվածում և Կարմրակուճ-Հադրութ հատվածում։ Առ այսօր հայտնաբերվել է 1175 մարմին։
Նա հայտնեց, որ այսօր որոնողական աշխատանքներն արդեն սկսվել են. ուղղություններն են՝ Հադրութ, Մեղակավան (Ջաբրայիլ) և Կարմրակուճ։

В Гадруте и Джабраиле найдено 20 тел
В результате поисковых операций в местах боевых действий в направлении Гадрута, Кармракуча и Джебраила были обнаружены останки 19 погибших военнослужащих и 1 гражданского лица.
Об этом в беседе с "Арменпресс" заявил начальник управления информации и общественных связей Государственной службы по чрезвычайным ситуациям Арцаха Унан Тадевосян.
"Проводится судебно-медицинская экспертиза с целью установления личности погибшего  гражданского лица. Его тело было найдено в поле в гадрутской деревне Кармракуч. Экспертиза покажет, погиб ли гражданин в результате боевых действий или был убит. Всего на месте происшествия найдено 1175 тел. Сегодня поиски продолжаются в направлении Гадрут-Кармракуч и Мехакаван (Джебраил)", - сказал Тадевосян, добавив, что параллельно с поиском тел погибших во всех местах ведется и поиск выживших военнослужащих и гражданских лиц.