Ադրբեջանը շարունակում է կոպտորեն խախտել միջազգային մարդասիրական իրավունքը. Արտակ Բեգլարյան
Ադրբեջանը շարունակում է կոպտորեն խախտել միջազգային մարդասիրական իրավունքը` սպեկուլացիայի ենթարկելով գերեվարված քաղաքացիական անձանց և ռազմագերիների խնդիրը:
Այս մասին «Թվիթեր»-ի իր էջում գրել է Արցախի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի ղեկավար Արտակ Բեգլարյանը:
«Շատ ռազմագերիներ և քաղաքացիական անձինք պատերազմի ժամանակ, 64 ռազմագերիներ և որոշ քաղաքացիական անձինք հետպատերազմյան ժամանակահատվածում Ադրբեջանում բանտարկվել են առանց Կարմիր խաչի և ռուս միջնորդների պաշտոնական հաստատման»,- գրել է Բեգլարյանը:

Азербайджан продолжает грубо нарушать международное гуманитарное право: Артак Бегларян
Азербайджан продолжает грубо нарушать международное гуманитарное право, спекулируя проблемой пленных военнопленных и гражданских лиц.
Как передает Арменпресс, об этом на своей странице в Twitter написал руководитель аппарата президента Республики Арцах Артак Бегларян.
“Много военнопленных и гражданских лиц, захваченных во время войны, 64 военнопленных и несколько гражданских лиц,  захваченных в послевоенный период, в Азербайджане заключены в тюрьмы без официального подтверждения Красного Креста и российских посредников”, - написал Бегларян.