Հունվարի 16-ի, ժամը 11:00-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 164235 դեպք, որոնցից 152615-ն` առողջացած, 2987-ը` մահվան ելքով: Այս մասին հատնում են ՀՀ առողջապահութան նախարարությունից:
Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 7905 պացիենտ: Ընդհանուր առմամբ կատարվել է 620704 թեստավորում:
Նախորդ օրն արձանագրվել է մահվան 2 դեպք, երբ պացիենտներն ունեցել են կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով։ Այդպիսի դեպքերի ընդհանուր թիվը 728 է:

В Армении за сутки зарегистрировано 263 новых случая заражения коронавирусом. Об этом Новости Армении – NEWS.am сообщили в Национальном центре по контролю и профилактике заболеваний Минздрава республики.
В общей сложности на утро 16 января в стране зарегистрировано 164235 инфицированных коронавирусом. Фактически сейчас лечатся 7905 лиц. Выздоровели 152615 человек, скончались 2987 пациентов.
Еще 2 граждан с коронавирусом скончались, по формулировке властей, "из-за иных болезней". Общее число таких случаев – 728. Таким образом, общее число смертей достигло 3715.