Ազգային ժողովի փակ և գաղտնի քվեարկության արդյունքում` Գագիկ Ջհանգիրյանն ու Դավիթ Խաչատուրյանն ընտրվեցին Բարձրագույն դատական խորհրդի անդամի պաշտոնում: «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ` այս մասին խորհրդարանի արտահերթ նիստում ասաց ԱԺ Հաշվիչ հանձնախմբի նախագահ Վահագն Հովակիմյանը:
«Ըտրությանը մասնակցել է 89 պատգամավոր: Գագիկ Ջհանգիրյանի ընտրության քվեարկության ձայները բաշխվել են հետևյալ կերպ` 86 «կողմ» և 3 «դեմ»: Դավիթ Խաչատուրյանի ընտրության քվեարկության ձայները բաշխվել են հետևյալ կերպ` 85 «կողմ», 3 «դեմ» և 1 քվեաթերթիկ ճանաչվել է անվավեր»,- ասաց Հովակիմյանը:
ԲԴԽ նոր անդամները երդմամբ ստանձնեցին իրենց լիազորությունները:
ԲԴԽ անդամի պաշտոնում Գագիկ Ջհանգիրյանի և Դավիթ Խաչատուրյանի թեկնածություններն առաջադրել էր «Իմ քայլը» խմբակցությունը:

В результате тайного голосования в Национальном Собрании Гагик Джангирян и Давид Хачатурян избраны членами Высшего судебного совета. Как сообщает "Арменпресс", об этом на внеочередном заседании парламента заявил председатель счетной комиссии НС Ваагн Овакимян.
"В голосовании приняли участие 89 депутатов. Голоса на выборах Гагика Джангиряна распределились следующим образом: 86 "за" и 3 "против". Голоса на выборах Давида Хачатуряна распределились следующим образом: 85 "за", 3 "против", 1 бюллетень признан недействительным", - сказал Овакимян.