picture alliance / TASS
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Հնդկաստանի Հանրապետության վարչապետ Նարենդրա Մոդիին՝ երկրի ազգային տոնի առթիվ:
«Ջերմորեն շնորհավորում եմ Ձեզ և Հնդկաստանի բարեկամ ժողովրդին Հնդկաստանի Հանրապետության ազգային տոնի՝ Հանրապետության օրվա կապակցությամբ։
Արժևորելով մեր երկրների միջև առկա բազմամյա բարեկամությունը՝ Հայաստանն առանձնակի կարևորություն է տալիս բարեկամ Հնդկաստանի հետ հարաբերությունների կայուն առաջընթացին։ Համոզված եմ, որ մեր երկրների միջև անկեղծ երկխոսությունը կնպաստի փոխգործակցության հետագա զարգացմանն ու ամրապնդմանը՝ ի շահ մեր երկրների ու ժողովուրդների։
Մաղթում եմ Ձեզ քաջառողջություն և հաջողություններ, իսկ Հնդկաստանի բարեկամ ժողովրդին՝ խաղաղություն և բարօրություն», - ասված է վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի ուղերձում:

Prime Minister Nikol Pashinyan has sent a congratulatory message to Indian Prime Minister Narendra Modi on India’s National Day. The message reads, in part:
“I warmly congratulate you and the friendly people of India on the occasion of the National Day of the Republic of India - Republic Day.
Highly appreciative of our two countries’ centuries-old friendship, Armenia attaches special importance to the sustained development of relations with friendly India. I am confident that the ongoing sincere dialogue between our two countries will contribute to the further development and strengthening of cooperation for the benefit of our countries and peoples.
I wish you robust health and further success, as well as peace and prosperity - to the friendly people of India.”