picture alliance / TASS
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Հնդկաստանի Հանրապետության վարչապետ Նարենդրա Մոդիին՝ երկրի ազգային տոնի առթիվ:
«Ջերմորեն շնորհավորում եմ Ձեզ և Հնդկաստանի բարեկամ ժողովրդին Հնդկաստանի Հանրապետության ազգային տոնի՝ Հանրապետության օրվա կապակցությամբ։
Արժևորելով մեր երկրների միջև առկա բազմամյա բարեկամությունը՝ Հայաստանն առանձնակի կարևորություն է տալիս բարեկամ Հնդկաստանի հետ հարաբերությունների կայուն առաջընթացին։ Համոզված եմ, որ մեր երկրների միջև անկեղծ երկխոսությունը կնպաստի փոխգործակցության հետագա զարգացմանն ու ամրապնդմանը՝ ի շահ մեր երկրների ու ժողովուրդների։
Մաղթում եմ Ձեզ քաջառողջություն և հաջողություններ, իսկ Հնդկաստանի բարեկամ ժողովրդին՝ խաղաղություն և բարօրություն», - ասված է վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի ուղերձում:

picture alliance / TASS
Премьер-министр Никол Пашинян направил поздравительное послание премьер-министру Республики Индия Нарендре Моди по случаю Национального праздника страны. В послании, в частности, говорится:
“Сердечно поздравляю Вас и дружественный народ Индии по случаю Национального праздника Республики Индия - Днем республики.
Высоко оценивая многовековую дружбу между нашими странами, Армения придает особое значение стабильному развитию отношений с дружественной Индией. Убежден, что искренний диалог между нашими странами будет способствовать дальнейшему развитию и укреплению сотрудничества на благо наших стран и народов.
Желаю Вам крепкого здоровья и дальнейших успехов, а дружественному народу Индии - мира и процветания”.