Իրանի ԱԳ նախարարն այցելել է Նախիջևան
Իրանի արտաքին գործերի նախարար Մոհամմադ Ջավադ Զարիֆն այցելել է Նախիջևանի Ինքնավար Հանրապետություն: «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ այս մասին հայտնում է IRNA-ն:
Նշվում է, որ Զարիֆը Նախիջևանում է՝ տարբեր բարձրաստիճան պաշտոնյաների հետ տարբեր հարցերի վերաբերյալ բանակցություններ վարելու համար:
Այնտեղ ժամանելուն պես Զարիֆն ասել է, որ տարածաշրջանի հինգ երկրներ՝ Հայաստան, Ռուսաստան, Վրաստան, Ադրբեջան, Թուրքիա կատարած իր այցերի ավարտին այցելում է Նախիջևանի Ինքնավար Հանրապետություն՝ քննարկելու Լեռնային Ղարաբաղի պատերազմից հետո տարածաշրջանում տարանցման հնարավորությունները և համագործակցության պայմանները:

Глава МИД Ирана посетил Нахичеван
Министр иностранных дел Ирана Мохаммад ДжавадЗариф посетил Нахичеванскую Автономную Республику, сообщает IRNA.
Сообщается, что Зариф находится в Нахичеване, где ведет переговоры с разными высокопоставленными лицами по различным вопросам.
Прибыв туда, Зариф сказал, что по завершении своих визитов в пять стран региона: Армению, Россию, Грузию, Азербайджан и Турцию, он посетит Нахиджеванскую Автономную Республику, чтобы обсудить возможности транзита и сотрудничества в регионе после войны в Нагорном Карабахе.