Իսրայելն ու Կոսովոն դիվանագիտական հարաբերություններ են հաստատել
Իսրայելն ու Կոսովոն համաձայնագիր են ստորագրել դիվանագիտական ​​հարաբերություններ հաստատելու մասին: Այս մասին «ՌԻԱ Նովոստի» գործակալության փոխանցմամբ՝ այս մասին հայտնել են Իսրայելի ԱԳՆ մամուլի ծառայությունից:
«Իր տեսակի մեջ առաջին պատմական առցանց արարողության ժամանակ Իսրայելի արտաքին գործերի նախարար Գաբի Աշկենազին և Կոսովոյի արտաքին գործերի և սփյուռքի նախարար Մելիսա Հարադինայ-Ստուբլան համաձայնագիր ստորագրեցին Իսրայելի և Կոսովոյի միջև դիվանագիտական ​​հարաբերությունների հաստատման մասին», - ասել են ԱԳՆ մամուլի ծառայությունից:
Ինչպես հայտնել է Աշկենազին, «Իսրայելի և Կոսովոյի միջև հարաբերությունների հաստատումը կարևոր և հուզիչ պատմական քայլ է, որն արտացոլում է տարածաշրջանում վերջին ամիսների ընթացքում տեղի ունեցած բազմաթիվ փոփոխությունները»:

Израиль и Косово установили дипломатические отношения
Израиль и самопровозглашенная республика Косово подписали соглашение об установлении дипломатических отношений, сообщила пресс-служба израильского МИД, передает ''РИА Новости''.
"На исторической виртуальной церемонии, первой в своем роде, министр иностранных дел Габи Ашкенази и косовский министр иностранных дел и диаспоры Мелиза Харадинай-Стубла подписали соглашение об установлении дипломатических отношений между Израилем и Косово", - сообщила пресс-служба.
Как заявил Ашкенази, "установление отношений между Израилем и Косово - важный и захватывающий исторический шаг, отражающий многие изменения, которые регион пережил за последние месяцы".