Սահմանային միջադեպեր չեն արձանագրվել. ՀՀ ՊՆ
Փետրվարի 1-ին և 2-ին առավոտյան ՀՀ պետական սահմանի հայ-ադրբեջանական շփման գծի ամբողջ երկայնքով շարունակվել է պահպանվել կայուն օպերատիվ իրավիճակ, սահմանային միջադեպեր չեն արձանագրվել:
ՀՀ ԱԱԾ-ից ստացված տեղեկատվության համաձայն՝ ԱԱԾ սահմանապահ զորքերի պատասխանատվության տակ գտնվող Գորիս-Կապան միջպետական ավտոճանապարհի Որոտան-Դավիթ Բեկ հատվածում ևս միջադեպեր չեն արձանագրվել:
ՀՀ զինված ուժերի և ԱԱԾ սահմանապահ զորքերի ստորաբաժանումները վերահսկում են սահ­մա­նային իրավիճակը սահ­մա­նա­գո­տու ամբողջ երկայնքով և կատարում առաջադրված խնդիրները:

The operational situation remained stable along the entire length of the Armenian-Azerbaijani border on February 1 and 2. No border incidents were registered, the Defense Ministry of Armenia reported on Tuesday.
According to the information provided by the National Security Service (NSS), no incidents were recorded on Vorotan-Davit Bek section of Goris-Kapan interstate highway under the responsibility of the NSS border troops.
The Armenian Armed Forces and the NSS border troops control the situation along the entire border area and fulfill the set tasks, the ministry saidPanorama.am reports