Ես վերադառնում եմ մեծ քաղաքականություն. Ռոբերտ Քոչարյան
ՀՀ 2–րդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանը Sputnik ռադիոկայանին տված հարցազրույցում հայտարարել է, որ վերադառնում է մեծ քաղաքականություն։
Քոչարյանի խոսքով՝ հիմա «հասկանալի և ուժեղ անհատների» մեծ կարիք է զգացվում։ Ուստի նոր խորհրդարանական ընտրությունները երկբևեռ կլինեն ներկայիս իշխանության և նրանց հակոտնյաների միջև։
«Մարդիկ ճաշակել են պոպուլզմի պտուղները, ճաշակել են գունավոր հեղափոխությունների և անփորձ մարդկանց աշխատանքի արդյունքները,-ասաց Քոչարյանը,-Ճոճանակը շարժվել է հակառակ ուղղությամբ, և հիմա միանգամայն այլ կերպարների, միանգամայն այլ թիմերի կարիք կա՝ պրոֆեսիոնալ ղեկավարների թիմի, կամք ունեցող մարդկանց, որոնք ունակ են ասել ճշմարտությունը` նայելով իրենց ընդդիմախոսների աչքերին։ Եվ Հայաստանում այդպիսի թիմ կա»,–ասել է Քոչարյանը։

Бывший президент Армении Роберт Кочарян в интервью Sputnik Армения заявил о своем возвращении в большую политику.
По словам Кочаряна, сейчас чувствуется большой спрос на "понятных и сильных личностей". Поэтому новые парламентские выборы станут двухполюсными – между нынешней властью и ее антиподами.
"Люди вкусили плоды популизма, вкусили результаты цветных революций и работы людей без опыта, - сказал Кочарян. – Маятник двинулся в обратную сторону, и есть потребность в совершенно других типажах, в совершенно других командах - в командах профессиональных управленцев, людей, имеющих волю, людей, способных говорить правду, смотря в глаза своим оппонентам. И такая команда в Армении есть".