Արման Թաթոյանն ընդունել է ՄԱԿ-ի Զարգացման ծրագրի մշտական ներկայացուցչին
Մարդու իրավունքների պաշտպան Արման Թաթոյանն ընդունել է ՄԱԿ-ի Զարգացման ծրագրի մշտական ներկայացուցիչ Դմիտրի Մարիյասինին, որն ավարտում է իր առաքելությունը Հայաստանում: Այս մասին հայտնեցին Հայաստանի մարդու իրավունքների պաշտպանի աշխատակազմի հանրային կապերի բաժնից:
Պաշտպանը շնորհակալություն է հայտնել Դմիտրի Մարիյասինին մարդու իրավունքների պաշտպանությանն ուղղված կարևոր առաքելության, Հայաստանի մարդու իրավունքների պաշտպանի հաստատության հետ արդյունավետ համագործակցության համար:
Հանդիպմանը Պաշտպանը հատուկ ընդգծել է ՄԱԿ-ի Զարգացման ծրագրի հետ համագործակցությունը, իրագործված ծրագրերի կարևորությունը:
Դմիտրի Մարիյասինը բարձր է գնահատել Պաշտպանի աշխատանքը մարդկանց իրավունքների երաշխավորման հարցում և ձևավորված բարձր մակարդակի համագործակցությունը:

Арман Татоян принял постоянного представителя Программы развития ООН
Омбудсмен Армении Арман Татоян принял постоянного представителя Программы развития ООН Дмитрия Марьясина, который завершает свою миссию в Армении. Об этом сообщили в Управлении по информации и связям с общественностью Офиса Защитника прав человека Армении.
Омбудсмен поблагодарил Дмитрия Марьясина за выполнение его важной миссии по защите прав человека и эффективное сотрудничество с институтом Защитника прав человека Армении.
Омбудсмен особо подчеркнул сотрудничество с программой развития ООН и значение реализованных программ.
Дмитрий Марьясин высоко оценил работу омбудсмена в вопросе гарантирования прав человека и за высокий уровень сформировавшегося сотрудничества.