ՌԴ ԱԻՆ-ը 6 բեռնատար հումանիտար օգնություն է ուղարկել Արցախ
Այսօր՝ փետրվարի 23-ին, Ռուս-հայկական մարդասիրական արձագանքման կենտրոնից Արցախ է ուղևորվել Ռուսաստանի Դաշնության քաղաքացիական պաշտպանության, արտակարգ իրավիճակների և աղետների հետևանքների վերացման հարցերով նախարարության հումանիտար օգնության հերթական շարասյունը՝ 6 բեռնատարից բաղկացած: Այս մասին տեղեկանում ենք ՀՀ ԱԻՆ մամուլի ծառայությունից:
Բեռը ներառում է մոտ 50 տոննա շինանյութ՝ փայտանյութ, թիթեղ, սալիկներ: ՌԴ ԱԻՆ օպերատիվ խումբը բնակելի շենքերի և սոցիալական նշանակության օբյեկտների վերակառուցման համար անհրաժեշտ շինանյութերի ցուցակ է կազմել և ըստ առաջնահերթության պարբերաբար համապատասխան բեռներն ուղարկում է Ստեփանակերտ, որտեղից էլ դրանք բաշխվում են Արցախի տարբեր ուղղություններով՝ վերակառուցման աշխատանքներ իրականացնելու նպատակով:

МЧС РФ направило в Арцах 6 грузовиков гуманитарной помощи
Министерство по делам гражданской обороны, чрезвычайным ситуациям и ликвидации последствий стихийных бедствий России 23 февраля отправило гуманитарную помощь в Арцах. Из Российско-армянского гуманитарного центра в Арцах выехало 6 грузовых машин с гуманитарной помощью.
Как сообщили Арменпресс в пресс-службе МЧС Армении, в груз входит около 50 тонн стройматериалов. Оперативная группа МЧС РФ составила перечень строительных материалов, необходимых для реконструкции жилых домов и объектов социальной значимости, и по приоритету регулярно отправляет соответствующие грузы в Степанакерт, откуда они распределяются по разным направлениям Арцаха для проведения восстановительных работ.