«Իսկանդերը» բարձր մակարդակի հանձնել են ու խնդիր չպետք է լինի «Իսկանդերի» մեջ. Սեյրան Օհանյան
Պաշտպանության նախկին նախարար Սեյրան Օհանյանը չի մեկնաբանում վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի՝ «Իսկանդերի» վերաբերյալ երեկվա հայտարարությունը։
«Ես ասել եմ ՝ «Իսկանդերի» մասին հարցրեք Պաշտպանության նախարարությունից, որովհետև ես տեղյակ չեմ ՝ երբ են կիրառել, ոնց են կիրառել», - Aysor.am-ի հետ զրույցում ասաց Սեյրան Օհանյանը։
Պաշտպանության նախկին նախարարը, սակայն, վստահեցրեց՝ «Իսկանդերի» հետ կապված խնդիր չի կարող լինել։
« «Իսկանդերը», երբ որ ընդունվել է, բարձր մակարդակի երկկողմանի հանձնել են ու խնդիր չպետք է լինի «Իսկանդերի» մեջ», - ասաց Օհանյանը։
Հիշեցնենք՝ օրեր առաջ ՀՀ երրորդ նախագահ Սերժ Սարգսյանը հայտարարել էր, որ «Իսկանդերը» կիրառվել է, կիրառվել է պատերազմի վերջին շրջանում, իսկ ավելի կոնկրետ` Շուշիի ուղղությամբ։
«Իսկ «Իսկանդերը» պետք էր կիրառել արդեն պատերազմի չորրորդ-հինգրերոդ օրը», - ասել էր Սարգսյանը։
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը երեկ անդրադարձավ Սերժ Սարգսյանի այս հայտարարությանը՝ հարց ուղղելով երրորդ նախագահին։
«Իսկ, գուցե, պատասխանեն՝ իսկ ինչո՞ւ կրակած «Իսկանդերը» չի պայթել կամ պայթել է տասը տոկոսով, օրինակ», - հայտարարել էր Փաշինյանը։

Iskander Handed over to Armenian Side on High Level, no Problems can be with It - Armenia's Ex-Minister
Former minister of defense Seyran Ohanyan does not comment on the statement of Armenia’s Prime Minister Nikol Pashinyan regarding Iskander, Aysor reports.
“I have told you to ask Ministry of Defense about Iskander, as I don’t know when and how they used it,” Ohanyan told Aysor.am.
The ex-minister though assured that there can be no issues with Iskander.
“When Iskander was accepted it was handed over on high level and there should be no problems with it,” Ohanyan said.
To note, in his recent interview Armenia’s third president Serzh Sargsyan said he was surprised that Iskander had not been applied on the fourth-fifth day of the war.
In response Armenia’s PM said, “May be they should answer why the applied Iskander did not explode or exploded with 10%, for example.”