Տարեդարձ, որ հիշում ենք ամեն տարի. Լաքոտը գրառում է արել հայ-ֆրանսիական հարաբերությունների 29-ամյակի առթիվ
Հայաստանի Հանրապետության և Ֆրանսիայի Հանրապետության միջև ուղիղ 29 տարի առաջ դիվանագիտական հարաբերություններ հաստատվեցին: Այս հիշարժան տարեթվի մասին «Ֆեյսբուք»-ի իր էջում գրառում է կատարել Հայաստանում Ֆրանսիայի դեսպան Ջոնաթան Լաքոտը:
«Տարեդարձ, որը մենք հիշում ենք ամեն տարի՝ շնորհիվ այն հարաբերությունների, հանուն որի ամեն օր աշխատում են շատ ֆրանսիացիներ և հայեր»,- գրել է Լաքոտը, ով 2017 թվականից դիվանագիտական ծառայություն է իրականացնում Հայաստանում:
Դեսպանը հրապարակել է երկկողմ դիվանագիտական հարաբերությունների հաստատման արձանագրության լուսապատճենն ու Արարատ լեռան ֆոնին Հայաստանի ու Ֆրանսիայի դրոշների լուսանկարը:

Годовщина, которую мы вспоминаем каждый год: Джонатан Лакотт
29 лет назад между Республикой Армения и Французской Республикой были установлены дипломатические отношения. К этой памятной дате посол Франции в Армении Джонатан Лакотт обратился на своей странице в Facebook.
“Годовщина, которую мы ежегодно вспоминаем благодаря связям, ради которых многие французы работают каждый день”, - как сообщает Арменпресс, написал Лакотт, посол Франции в Армении с 2017 года.
Посол опубликовал ксерокопию протокола об установлении двусторонних дипломатических отношений и фотографию с флагами Армении и Франции на фоне горы Арарат.
29 лет установления армяно-французских дипломатических отношений ознаменовались большим количеством двусторонних взаимных визитов на высоком уровне. За это время президенты Франции 5 раз посещали Армению.