Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Իրակլի Ղարիբաշվիլիին Վրաստանի վարչապետի պաշտոնում նշանակվելու առթիվ:
Նախագահ Սարգսյանը կարևորել է Վրաստանի հետ բարիդրացիական հարաբերությունների և կառուցողական երկխոսության շարունակական ամրապնդումն ու խորացումը:
«Լիահույս եմ, որ Ձեր պաշտոնավարման ընթացքում հայ և վրացի ժողովուրդների փոխադարձ հարգանքի և վստահության վրա հիմնված բարեկամությունը կնպաստի բոլոր ոլորտներում միջպետական համագործակցության զարգացմանը»,- ասված է Հանրապետության նախագահի շնորհավորական ուղերձում:

Армен Саркисян направил поздравительное послание gремьер-министру Грузии
Президент Республики Армен Саркисян направил поздравительное послание Ираклию Гарибашвили в связи с назначением на пост gремьер-министра Грузии.
Президент Саркисян подчеркнул важность добрососедских отношений с Грузией и непрерывное укрепление и углубление конструктивного диалога.
"Я преисполнен надежды, что в ходе Вашего пребывания в должности основанная на взаимном уважении и доверии дружба армянского и грузинского народов будет способствовать развитию межгосударственного сотрудничества во всех отраслях", - сказано в поздравительном послании Президента Республики.