Արցախի էկոնոմիկայի և գյուղատնտեսության նախարարը հրաժարվել է պաշտոնից
Արցախի էկոնոմիկայի և գյուղատնտեսության նախարար Աշոտ Բախշիյանը հայտարարել է զբաղեցրած պաշտոնից հրաժարվելու մասին: Այս մասին տեղեկացնում են Արցախի էկոնոմիկայի և գյուղատնտեսության նախարարության տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժնից՝ հավելելով, որ Աշոտ Բախշիյանն այս մասին հայտնել է դեռևս փետրվարի 23-ին՝ գյուղատնտեսության ոլորտի մի շարք ներկայացուցիչների պարգևատրության արարողությանը:
«Շնորհակալություն հայտնելով բոլորին համատեղ ու նվիրված աշխատանքի համար, ցանկանում եմ հայտնել նախարարի պաշտոնից իմ հրաժարականի մասին: Որոշման պատճառներն անձնական են: Բոլորիդ մաղթում եմ շարունակել եռանդուն ու բեղմնավոր աշխատանքն՝ ի բարօրություն մեր երկրի»,- մասնավորապես ասել է Աշոտ Բախշիյանը:
Փետրվարի 24-ին զբաղեցրած պաշտոնից հրաժարվելու մասին հայտնել է նաև Արցախի էկոնոմիկայի և գյուղատնտեսության նախարարի առաջին տեղակալ Ջիվան Հայրապետյանը:

Министр экономики и сельского хозяйства Арцаха Ашот Бахшиян объявил об отказе от занимаемой должности. Об этом сообщили в отделе по связям с общественностью Министерства экономики и сельского хозяйства Арцаха, добавив, что об этом Ашот Бахшиян заявил 23 февраля на церемонии награждения ряда представителей аграрного сектора.
"Выражая благодарность за совместную и самоотверженную работу, хочу объявить о своем уходе с поста министра. Причина этого решения - личный мотив. Желаю всем вам энергичной и плодотворной работы во благо нашей страны", - сказал Ашот Бахшиян.
На следующий день, 24 февраля, о своей отставке заявил и первый заместитель министра экономики и сельского хозяйства Арцаха Дживан Айрапетян.