Փրկարարների 4 ջոկատ վերսկսել է որոնումները Հադրութի, Ֆիզուլիի և Ջաբրայիլի ուղղություններով
Արցախի Հանրապետության ներքին գործերի նախարարության արտակարգ իրավիճակների պետական ծառայության փրկարարական ջոկատներն այսօր զոհված զինծառայողների աճյունների և անհետ կորած զինծառայողների որոնողական աշխատանքները վերսկսել են 4 ջոկատով՝ Հադրութի շրջանում, Վարանդայի(Ֆիզուլի) և Ջրականի(Ջեբրայիլ) ուղղություններում: այս մասին տեղեկացնում է Արցախի ՆԳՆ տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժնի պետ՝ Հունան Թադևոսյանը:
Փետրվարի 15-ից որոնումները դադարեցվել էին ադրբեջանական կողմի պահանջով:
Զինադադարից հետո՝ 2020 թվականի նոյեմբերի 13-ից առ այսօր որոնումների արդյունքում հայտնաբերվել են 1485 զոհված զինծառայողի (ռազմագործողությունների մասնակից) և քաղաքացիական անձանց աճյուններ:

Сегодня, 4-е спасательных отряда Государственной службы по чрезвычайным ситуациям МВД РА, возобновили поиски тел убитых и пропавших без вести военнослужащих в Гадрутском районе и по направлениям Варанда (Физули), Джракан (Джебраил). Об этом сообщает Государственная служба по чрезвычайным ситуациям Республики Арцах.
"Отметим, что поиски были прекращен с 15-го февраля по требованию азербайджанской стороны.
После прекращения огня, с 13 ноября 2020 года по сегодняшний день, в результате поисковых работ было обнаружено 1485 тел убитых военнослужащих (участников боевых действий) и мирных жителей", - говорится в сообщении.