Հայկական բանակի բոլոր զինվորականները բանակի մեջ են և նրա կողքին. Անդրանիկ Մակարյան
ՀՀ Զինված ուժերի ԳՇ պետի տեղակալ Անդրանիկ Մակարյանը չի մեկնաբանում ԳՇ բարձրաստիճան բարձրաստիճան սպաների հայտարարությունը, հայտնում է Aysor.am-ը։
«Հայկական բանակի բոլոր զինվորականները բանակի մեջ են և նրա կողքին են», - Եռաբլուրում լրագրողների հետ զրույցում ասաց Անդրանիկ Մակարյանը։
Հիշեցնենք՝ Անդրանիկ Մակարյանը չի ստորագրել ԶՈՒ գլխավոր շտաբի հայտարարության տակ, որով բարձրագույն հրամանատարները վարչապետի և կառավարության հրաժարականն են պահանջում։
Մակարյանն անպատասխան թողեց լրագրողների հարցը՝ արդյոք կարծում է, թե ԳՇ հայտարարությունը զինվորական հեղաշրջման փորձ է.

Заместитель начальника Генерального штаба ВС Армении Андраник Макарян не комментирует заявление высокопоставленных офицеров Генштаба, передает Aysor.am.
"Все военные армянской армии находятся внутри армии и рядом с ней" - заявил Андраник Макарян журналистам в военном пантеоне "Ераблур".
Напомним, Андраник Макарян не подписался под заявлением Генштаба ВС Армении с требованием отставки премьер-министра Никола Пашиняна и правительства.
Макарян также не ответил на вопрос журналистов, считает ли он заявление ГШ ВС попыткой военного переворота.