Արցախի փրկարարներն այսօր որոնողական աշխատանքներն իրականացրել են Ադրբեջանի վերահսկողության տակ անցած Վարանդայի (Ֆիզուլի) և Ջրականի (Ջեբրայիլ) շրջաններում, հայտնաբերվել է ևս երկու աճյուն: Այս մասին հայտնում են Արցախի Արտակարգ իրավիճակների պետական ծառայությունից:
«Հայտնաբերվել է ևս երկու աճյուն
Հայտնաբերվել է ևս երկու աճյուն: Նախնական տվյալներով վերջիններս ռազմագործողությունների մասնակիցներ են: Նրանց ինքնությունը պարզելու նպատակով նշանակվել է դատաբժշկական փորձաքննություն:
Որոնումները կշարունակվեն երկուշաբթի՝ մարտի 8-ին:
Զինադադարից հետո հայտնաբերված զինծառայողների և քաղաքացիական անձանց աճյունների ընդհանուր թիվը 1490 է»:

Сегодня, спасатели Арцаха провели поисковые работы в районах Варанда (Физули) и Джракан (Джабраил), которые перешли под контроль Азербайджана. Об этом сообщает Государственная служба по чрезвычайным ситуациям Республики Арцах.
"Было обнаружено два тела. По предварительным данным, последние являются участниками боевых действий. Была назначена судебно-медицинская экспертиза для установления их личности.
Поиск продолжится в понедельник, 8 марта.
Общее количество тел военнослужащих и мирных жителей, обнаруженных после прекращения огня, составляет 1490 человек", - отмечается в сообщении.