Նախագահի հրավիրած հանդիպումը չի կայանա
Հաշվի առնելով, որ մարտի 13-ին Հանրապետության նախագահի նստավայր հանդիպման հրավիրվածներից «Իմ քայլը» և «Լուսավոր Հայաստան» խորհրդարանական խմբակցություններն ընդունել են հրավերը, «Բարգավաճ Հայաստան» խորհրդարանական խմբակցությունը և Հայրենիքի փրկության շարժումը հանդիպման համար առաջարկել են իրենց օրակարգն ու պայմաններ ներկայացրել, այս պահին մեկ սեղանի շուրջ հանդիպման ձևաչափը դառնում է անիրագործելի: Այս մասին հայտնում են ՀՀ նախագահի մամուլի ծառայությունից:
«Նախագահ Արմեն Սարգսյանը շարունակելու է իր ջանքերը և պատրաստ է առանձին հանդիպումներ ունենալ ինչպես հրավիրվածների, այնպես էլ Ազգային ժողովի խմբակցություններում չընդգրկված պատգամավորների և արտախորհրդարանական տարբեր քաղաքական ուժերի ներկայացուցիչների հետ:
Այդ հանդիպումները հնարավորություն կտան ևս մեկ անգամ լսել բոլորի տեսակետները, ավելի հստակեցնել դիրքորոշումները և դրանց հիման վրա ձևավորել աշխատանքային օրակարգ:
Հանրապետության նախագահը վերահաստատում է իր այն համոզմունքը, որ տարաձայնությունների կարգավորման միակ ուղին բանակցություններն ու երկխոսությունն են, և պետք է անել ամեն ինչ` երկիրը զերծ պահելու ցնցումներից»,- նշված է հայտարարության մեջ:

Президент Армении отменил возможную встречу Пашиняна со ''Светлой Арменией'' и оппозицией
Принимая во внимание, что парламентская фракция правящего блока ''Мой шаг'', парламентская фракция партии ''Светлая Армения'', приглашенные на встречу 13 марта в Президентском дворце, приняли приглашение, а парламентская фракция партии ''Процветающая Армения'' и Движение по спасению Родины предложили свою повестку дня и выдвинули свои условия для встречи, формат встречи за одним столом на данном этапе становится нереализуемым. Об этом с соответствующим заявлением выступила пресс-служба президента Армении, передает News.am.
При этом, в заявлении говорится, что президент Армен Саркисян продолжит свои усилия и готов к отдельным встречам с приглашенными силами, а также с депутатами, не входящими в парламентские фракции, и с представителями различных внепарламентских политических сил.
''Эти встречи дадут возможность еще раз услышать мнение каждого, еще больше уточнить позиции и сформировать на их основе рабочую повестку дня.
Президент Республики подтверждает свою убежденность в том, что единственный способ разрешить разногласий - это переговоры и диалог, и что необходимо сделать все, чтобы не допустить потрясений в стране'', - подчеркнули в пресс-службе президента.