Արմեն Սարգսյանը շնորհավորել է Վրաստանի նախագահ Սալոմե Զուրաբիշվիլիին ծննդյան օրվա առթիվ
Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանը ծննդյան օրվա առթիվ շնորհավորական ուղերձ է հղել Վրաստանի նախագահ Սալոմե Զուրաբիշվիլիին:
Նախագահ Սարգսյանը կարևորել է Վրաստանի հետ դարավոր բարեկամության և բարիդրացիական ավանդույթների վրա հիմնված փոխգործակցության հետևողական ամրապնդումն ու խորացումը:
«Բարձր եմ գնահատում մեր միջև ձևավորված փոխըմբռնման և վստահության մթնոլորտը, որը նպաստում է մեր պետությունների միջև համագործակցության բազմաբնույթ հարցերի անկեղծ և կառուցողական քննարկումներին:
Համոզված եմ, որ, որպես Հայաստանի և Վրաստանի նախագահներ, կարող ենք մեր նշանակալի ներդրումն ունենալ երկու երկրների միջև հնարավոր բոլոր ոլորտներում հարաբերությունների առավել ամրապնդման և զարգացման մեջ»,- մասնավորապես ասված է նախագահ Սարգսյանի շնորհավորական ուղերձում:

Армен Саркисян поздравил президента Грузии Саломе Зурабишвили с днем рождения
Президент Республики Армен Саркисян направил поздравительное послание Президенту Грузии Саломе Зурабишвили по случаю её дня рождения
Президент Саркисян подчеркнул важность последовательного укрепления и углубления взаимоотношений с Грузией, основанных на многовековых традициях дружбы и добрососедства.
"Высоко ценю сформированную между нами атмосферу взаимопонимания и доверия, которая способствует искреннему и конструктивному обсуждению разнообразных вопросов сотрудничества между нашими государствами.
Уверен, что как Президенты Армении и Грузии, мы можем внести свой значимый вклад в ещё большее укрепление и развитие отношений между нашими странами во всех отраслях", - сказано, в частности, в поздравительном послании Президента Саркисяна.