«Ազնավուր» հիմնադրամի հավաքագրած հումանիտար օգնության հերթական խմբաքանակը Հայաստանում է
Այսօր «Ազնավուր» հիմնադրամն ընդունել է շուրջ 105 տոննա մարդասիրական օգնություն` Արցախյան երկրորդ պատերազմից տուժած բնակչության համար:
Օգնության այս նոր խմբաքանակը ևս Հայաստան է ուղարկվել Ֆրանսիայի Հանրապետության արտաքին գործերի նախարարության «Ճգնաժամային աջակցության կենտրոնի» աջակցությամբ՝ ծովային ճանապարհով, այնուհետև ցամաքային ճանապարհով փոխադրվել Երևան: Հումանիտար բեռի մաքսազերծումը տեղում իրականացվել է «Ազնավուր» հիմնադրամի կողմից՝ կիրառելի օրենսդրությանը համապատասխան: Օգնության այս խմբաքանակը ներառում է բժշկական պարագաներ, մասնավորապես՝ ֆունկցիոնալ բժշկական մահճակալներ, ինչպես նաև հագուստ և հիգիենայի պարագաներ:
Ընդհանուր առմամբ, իր հումանիտար ծրագրի շրջանակներում «Ազնավուր» հիմնադրամի և վերջինիս շուրջ համախմբված գործընկեր կազմակերպությունների միջոցով Ֆրանիսայում և Շվեյցարիայում գտնվող 19 ընդունման կետերում հավաքագրվել է ավելի քան 175 տոննա մարդասիրական օգնություն:

Aznavour Foundation Received about 105 Tons of Humanitarian Aid for the Population Affected by the Second War in Artsakh
Today, the Aznavour Foundation received about 105 tons of humanitarian aid for the population affected by the second war in Artsakh.
With the support of the Crisis and Support Center of the Ministry of Foreign Affairs of the French Republic, this new batch of aid was sent to Armenia by sea freights, then transported to Yerevan by land. The customs clearance of humanitarian cargo was carried out by the Aznavour Foundation in accordance with the applicable legislation. This batch of humanitarian aid includes medical supplies, in particular functional medical beds, as well as clothing and hygiene items.
In total, over 175 tons of humanitarian aid was collected at 19 reception points in France and Switzerland through the Aznavour Foundation and its partner organizations.